Orli podruhé zdolali Levice

ilustrační foto

Tým BK Prostějov vstoupil do druhé poloviny základní části soutěže Mattoni NBL vítězně. V první odvetě se střetl se slovenským mistrem Astrum Levice pod domácími koši. Ze Slovenska si Orli přivezli vítězství a první body do tabulky, doma potvrdili svou převahu a zvítězili i ve druhém utkání.

BK Prostějov - Astrum Levice 94 : 88 (19:21, 44:43, 71:63)

Sestava a střelba BK Prostějov:

Gadri-Nicholson 22, Peterson 14, Prášil 13, Smith 12, Bratčenkov 10, Eitutavičius 9, Pandula 9, Slezák 3, Bohačík 2, Polášek, Švrdlík, Venta

střelba 3b: 24/13 : 20/10, střelba 2b: 35/20 : 48/22, TH: 19/15 : 18/14, doskoky: 36 : 23, chyby: 23 : 23

Prostějovský tým byl téměř celý zápas ve vedení, ale hosté úspěšně dotahovali a celou první půli bylo skóre vyrovnané. Až v průběhu třetí čtvrtiny si vybojovali Orli náskok, který víceméně úspěšně dokázali držet až do samotného konce utkání. Zatímco domácí hráli dobře týmově, hra slovenských Levic stála především na výkonu jediného střelce, kterého obrana nedokázala zastavit. Grant Keaton nasázel do koše Orlů 32 bodů.

„Klíčové byly v dnešním utkání trojkové body, ten Bratčenkův v závěru rozhodl o našem vítězství. Nemuseli jsme mít tolik problémů, ale dělali jsme hodně chyb, měli hodně ztrát. Otočili jsme během utkání spoustu hráčů, Levice jsou dobrý tým a vítězství je každopádně cenné. Možná jsme už trošku mysleli na úterní utkání s Roanne a nedokázali se plně soustředit,“ zhodnotil utkání trenér Zbyněk Choleva.

V úterý 22. listopadu sehrají Orli své třetí utkání v rámci EuroChallenge Cupu v domácí hale Sportcentra, s francouzským Chorale Roanne Basket začínají v 18 hodin.