Orli kompletují novou sestavu hráčů

Orli kompletují novou sestavu hráčů
ilustrační foto

Téměř kompletní sestavu pro příští sezonu mají pohromadě prostějovští basketbalisté. Na soupisce je momentálně deset basketbalistů. Posledními potvrzenými jmény jsou Pavel Slezák a Filip Šmíd. 

Ve Slezákově případě se jeho hostování z Nymburka změnilo v přestup. O Slezáka stálo vedení Orlů od konce sezony a čekalo, zda mistrovský tým na svého basketbalistu uplatní opci. To se nestalo a velký bojovník s nebezpečným zakončením podepsal v Prostějově smlouvu na jeden rok. „Dohodli jsme se rychle. Pavel zůstává. Očekáváme, že v příští sezoně dostane více prostoru a zařadí se mezi opory,“ prohlásil generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

Klubové vedení během června opravu nezahálelo se zajistilo si služby téměř celé sestavy. Novým mužem je Filip Šmíd. „Jedná se o univerzála. Filip může nastupovat na několika postech a bude platným hráčem,“ uvedl na adresu české basketbalové naděje Fridrich.

Z Kolína přestupuje přestupuje další nová posila - rozehrávač Roman Marko. Vedení klubu se snaží co nejdříve složit základ mužstva pro příští sezonu. Dosavadní jednání jsou docela úspěšná. „Jsou korektní a vycházejí z našich reálných možností,“ poznamenal generální manažer. V týmu zůstávají pivoti Rostislav Pelikán a Kamil Švrdlík, nové smlouvy podepsali Dušan Pandula s Matejem Ventou a do sestavy pochopitelně patří Jaromír Bohačík s Vojtěchem Bratčenkovem. Není vyloučeno, že další sezonu na Hané stráví také Yemi Nicholson. „Dostal od nás nabídku,“ potvrdil Fridrich. Orli tak už shánějí pouze jednoho pivota. Pod košem bude nastupovat trio Kamil Švrdlík, Rostislav Pelikán a Jaroslav Prášil, které doplní pravděpodobně jeden zahraniční hráč. „Máme několik tipů,“ poznamenal Fridrich.    

(red)

Poslat nový komentář