Ani v Děčíně prostějovští basketbalisté nebodovali

Prostějovské basketbalisty čekalo v dalším kole nadstavbové části Mattoni NBL utkání v Děčíně se soupeřem nepříjemným a nevypočitatelným. Ten jim skutečně zkřížil cestu za upevněním druhého místa v průběžné tabulce.

Děčín vlétl do utkání daleko razantněji a nažhavení hráči si v domácím prostředí rychle vybudovali mírný náskok. Do konce první čtvrtiny se však Orli vzpamatovali, srovnali krok a dokonce se ujali vedení. Druhá čtvrtina přinesla domácím srovnání a takto také tato část hry skončila – remízou.

Po přestávce však byli aktivnější domácí a začali se lépe prosazovat jak střelecky, tak i v obraně.

BK Děčín – BK Prostějov 77 : 71   (15:23, 39:39, 56:52)

Sestava a střelba :

Gadri-Nicholson 18, Smith 16, Pandula 11, Peterson 9, Švrdlík 9, Bohačík 5, Slezák 2, Venta 1, Bratčenkov, Pelikán

střelba 3 b.: 15/7:18/5, střelba 2 b.: 43/21: 42/21, TH: 25/14:16/14; doskoky: 27:33; chyby: 20:19

Skóre bylo však pro Orly docela příznivé, rozdíl čtyř bodů dával do poslední části hry docela dobrou naději na úspěch. Přestože si Děčínští udržovali stále mírný náskok, Prostějov držel krok a byl velice blízko vyrovnání tři minuty před koncem zápasu. V divácky vyhrocené koncovce však byli přece jen šťastnější domácí a dotáhli utkání do vítězného konce.

V pátek 6. dubna sehrají Orli v domácí hale Sportcentra další utkání nadstavbové části Mattoni NBL s týmem Kolína. Utkání začíná v 18 hodin.