Orli zkřížili cestu mistrům

Obrovskou satisfakcí byl pro prostějovské basketbalisty páteční zápas s mistrovským Nymburkem. Hráli na domácí půdě a to jim zřejmě přineslo kýžené vítězství. Naprosto vyrovnaný zápas vyhráli o jediný koš 83:81 a získali cenný skalp týmu s vyhlášenou neporazitelností.

Na začátku první čtvrtiny si hostující Nymburk rychle získal náskok, pak se ovšem Orli zkoncentrovali a nejenže bodový rozdíl dotáhli, ale konec čtvrtky patřil přesvědčivě jim. Ve vedení zůstal Prostějov celou druhou čtvrtinu, ale nebylo to vedení rozhodující. Začátek druhého poločasu opět patřil úřadujícím šampionům, ale Prostějov opět dokázal otočit a držel se soupeřem krok. Poslední část utkání bylo doslova trojkovou exhibicí domácích. Vsítili celkem osm trojek, což byla velmi účinná zbraň. Ani tato palebná síla však nezískala Orlům potřebné vedení a hra o vítězství trvala až do naprostého konce. Poslední měl míč v rukou Jamar Smith a ten trojkou dostal Orly do dvoubodového náskoku, Nymburk už nestačil kontrovat. Jamar Smith byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 83 : 81 (21:14, 38:33, 53:56)

Sestava a střelba Prostějov:

Smith 23, Slezák 18, Peterson 11, Gadri-Nicholson 10, Venta 9, Pandula 5, Bohačík 3, Bratčenkov 2, Pelikán 2, Švrdlík. Trenér: Zbyněk Choleva.

Trestné hody: 12/6 – 13/9. Střelba 2b.: 39/16 – 53/27. Střelba 3b.: 27/15 – 14/6. Doskoky: 35 – 29. Fauly: 12 – 17. Nejlepší hráč: Jamar Smith (Prostějov).