Orli prohráli v Praze o jediný bodík

Po heroickém výkonu proti šampionům z Nymburka v posledním utkání Orli opět propadli v souboji proti USK Praha. Na vysokoškoláky prostě neumí zahrát a opět museli skousnout trpkou porážku. Vyrovnaný zápas zvládl v koncovce lépe domácí USK.

Utkání v Praze bylo vyrovnané, oba týmy se střídaly ve vedení, ale žádnému se nepodařilo získat rozhodující náskok, který by zajistil klidný závěr a jistotu vítězství. Střídavým vedením se dostaly obě družstva až do závěrečné čtvrtiny, kdy se boj pod koši soustředil více na obrannou hru. Ještě minutu před sirénou byl stav vyrovnaný 78:78, ale ty poslední sekundy prostě lépe vyšly domácím. V dalším kole nadstavbové části čeká Orly utkání v Děčíně, což bude dalším prubířským kamenem v mozaice letošního ročníku Mattoni NBL.

USK Praha - BK Prostějov 83:82 (28:28, 44:41, 55:59)

Sestava a střelba Prostějov:

Peterson 22, Smith 15, Venta 13, Bohačík 7, Bratčenkov 7, Gadri-Nicholson 7, Pandula 7, Pelikán  2, Slezák 2, Švrdlík

střelba 3b.: 23/9:21/6, střelba 2b.: 37/21:46/27, TH: 20/14:14/10, doskoky: 29:35, chyby: 19:23