Zápas o třetí místo Orli nezvládli a v poháru končí čtvrtí

Narozdíl od prosincového domácího ligového utkání (z něhož je tato fotka) tentokrát Orli na ostravského soupeře nestačili a podlehli mu 83:92.

Basketbalisté BK Prostějov nastoupili dnes od půl čtvrté k zápasu o třetí místo proti druhému poraženému semifinalistovi pohárového klání Final Eight NH Ostrava. Podobně jako včera proti Pardubicím ani dnes svěřenci trenéra Cholevi na svého soupeře nestačili a podlehli mu, tentokrát v poměru 82:93. V konečném pořadí tak obsadili čtvrté místo.

Hned od úvodu utkání byli ostravští basketbalisté ve vedení a díky několika neúspěšným trojkám Prostějova se dostali do sedmibodového vedení. Pak se však rozestřílel především Dušan Pandula a Orli snížili na jednobodový rozdíl. Závěr první čtvrtiny však již opět kvůli špatné střelbě Hanáků ovládli basketbalisté NH a kdyby i oni stříleli přesněji, mohli vést více než jen sedmibodovým rozdílem. Ve druhé čtvrtině se však Orlům podařilo zejména díky čtyřem proměněným trojkám nejprve srovnat (36:36) a pak se i dostat na chvíli do vedení (41:40), do kabin však šli přeci jen veselejší Ostravané (43:44).

Úspěšná produkce svěřenců trenéra Cholevy pokračovala i po pauze, kdy se z trojky trefil Roman Marko a dostal Prostějov do dvoubodového vedení, které se Orlům dařilo držet až do zhruba poloviny třetí desetiminutovky. Poté však dvakrát z trojkové vzdálenosti přesně mířil Barnes, k němuž se vzápětí přidali i jeho spoluhráči, kteří opětovně získali pro Ostravu jedenáctibodové vedení. V této části se Orlům opět přestala dařit střelba za tři body, a výsledkem toho bylo vedení NH před závěrečnou částí hry 58:67. V poslední čtvrtině se Prostějov ještě vzmohl dvěma trojkami, díky kterým opět snížil na přijatelných 69:76 sedm minut před koncem, Ostravanům se však rozestřílel Ames a spolu se svými spoluhráči postupně navýšili vedení svého týmu čtyři minuty před koncem na 70:86. Prostějovským basketbalistům si sice v závěru ještě dařilo korigovat, na více než jedenáctibodovou prohru to však nestačilo.

BK Prostějov - NH Ostrava 82:93 (18:23, 43:44, 58:67)Střelba z pole: 28/59 (47%) - 36/75 (48%)Body z vymezeného území: 30:46Střelba za tři body: 10/31 (32%) - 9/26 (35%)Trestné hody: 16/26 (62%) - 12/15 (80%)Doskoky: 31:35Fauly: 16:25

Sestavy:BK Prostějov: Pandula 10, Bratčenkov 5, Marko 16 (trojky 4/10), Švrdlík 15 (7 získaných faulů), Slezák 2, Kohout 18, Prášil 16 (5 doskoků, trojky 4/8). Trenér: Zbyněk CholevaNH Ostrava: Ames 22 (trojky 4/6), Zbranek, Číž 7 (5 doskoků), Medvecký 1, Gniadek 8, Jurečka, Barnes 10, Stehlík 8, Dufault 18 (9 doskoků), Greene 26 (8 doskoků). Trenér: Dušan Medvecký