Orli po pěti zápasech prohráli, nestačili na Pardubice

Pardubice byly v neděli o hodně lepší nejen pod košem, ale také méně chybovaly, proto si z důležitého zápasu s Prostějovem odnesly dva body ony. (ilustrační foto)

Orli se letěli o víkendu poprat o druhé místo do Pardubic, které do zápasu vstoupily s novým trenérem Dušanem Bohunickým.

Zápas rozhodla první čtvrtina, když Pardubice rychle získaly vedení 9:2 a pokračovaly v útoku. Prostějov bohužel v této fázi zápasu ztrácel hodně míčů (za první čtvrtinu 7 ztrát) a nehrál se svojí pověstnou dravostí. A když navíc přišla přesná střelba Východočechů z trojkové vzdálenosti, byla z toho po první čtvrtině drtivá porážka 9:25.Orli museli do druhé části hry zapnout. Přidali na bojovnosti a začali se domácím přibližovat. Po Bohačíkově trestném hodu to dokonce bylo „jen“ o devět bodů, v závěru poločasu však Beksa opět přidala a do kabin se šlo za stavu 37:23.Po změně stran byly na hřišti vidět střelecké dostihy, za Prostějov se dařilo Pandulovi s Prášilem a po třetí čtvrtině z toho byla ztráta pouhých deseti bodů. Drama pak pokračovalo v poslední periodě, kdy se střelecky chytili Bohačík s Markem, kteří devítibodovu šňůrou dotáhli Pardubice na jediný bod! V rozhodující části zápasu však začali hosté opět chybovat a inkasovat technické či nesportovní chyby, díky kterým Pardubice v další části zápasu vyhrály 10:2 a opět získaly pohodlné vedení 73:62. Pak se ještě snažil zabojovat Pandula, který čtyřmi body stáhl na sedmibodový rozdíl, pardubický Čarnecký ale několika povedenými akcemi další drama odmítl. Pardubice nakonec důležitý zápas o druhé místo vyhrály 84:74.BK JIP Pardubice – BK Prostějov 84:74 (25:9, 37:23, 58:48)Střelba z pole 68/31 (46%): 62/27 (44%)Střelba za dva body: 49/28 (57%): 40/21 (53%)Střelba za tři body: 19/3 (16%): 22/6 (27%)Body z vymezeného území: 42:28Trestné hody: 26/19 (73%): 22/14 (64%)Doskoky: 33:40Fauly: 26:21Ztráty: 10:19Rozhodčí:  Vyklický, Lukeš, Baloun Komisař: ZelinkaSestavy:Pardubice: Bohačík 17 (8 doskoků, 6F+), Nelson 16 (7 doskoků), Žabas 15, Kotas 13 (6 asistencí), Čarnecký 13 (4 asistence), Peterka Martin 4, Peterka Ondřej 3, Příhonský 3, Faif, Šoula. Trenér: Dušan BohunickýProstějov: Marko 19 (5F+), Pandula 18 (3 zisky, 6F+, 4 ztráty), Kohout 11 (8 doskoků), Prášil 10, Bohačík 7 (5F+), Švrdlík 4, Bratčenkov 3, Slezák 2, Šmíd. Trenér: Zbyněk Choleva(zkl)