FOTO Suverénní Nymburk nedal Orlům žádnou šanci

Nymburk dnes zastínil Orly prakticky ve všem a v Prostějově suverénně vyhrál.

Nejtěžší možný soupeř přijel ve středu do Prostějova. Suverénní vládce Mattoni NBL ČEZ Basketball Nymburk chtěl na Hané potvrdit svoji dominantní pozici.

Zpočátku držel Prostějov s favoritem krok. Do stavu 13:13 se soupeři střídali ve skórování, pak Středočeši utekli na 13:18, ale Orli vzápětí srovnali. Před koncem čtvrtiny však hosté odskočili na 18:21. Ještě krátce ze začátku druhé periody se hrála mezi oběma týmy vyrovnaná partie, pak se ale naplno projevil široký nymburský kádr, který kontrastoval s okleštěnou, a tedy více unavenou (a chybující) prostějovskou osmičkou. Nymburští postupně navyšovali svůj náskok a v polovině zápasu vedli 31:49.

A zhruba dvacetibodové manko doháněli Prostějované prakticky po celou třetí desetiminutovku, při níž až na konci utekli hosté na 49:75. Poslední čtvrtina pak byla již jen otázkou skóre, i když Orli nerezignovali a několika trojkami drželi se soupeřem krok. Tomu však ve středu vycházelo prakticky vše, a nakonec v Prostějově vyhrál 71:96. Trenérovi Prostějova Zbyňku Cholevovi se do hodnocení po zápase moc nechtělo. „Je jasné, že Nymburk je lepší a širší tým. Chtěli jsme však určitě uhrát lepší výsledek, nebyl to však pro nás stěžejní zápas,“ řekl prostějovský kouč. Následně se však rozpovídal: „Snažili jsme se první čtvrtinu, potom nám však začaly odcházet síly a navíc jsme se nevyhnuli chybám. Řekli jsme si, že proti Nymburku nemůžeme mít ztráty, abychom zamezili jejich rychlých protiútokům, což se nám však nedařilo. Navíc nám dnes nepomohla ani naše střelecká potence v době, kdy byl zápas ještě hratelný,“ dodal Choleva. BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 71:96 (18:21, 31:49, 49:75)(zkl)