Orli zvládli i druhý souboj v rámci EuroChallenge Cupu

Orli zvládli i druhý souboj v rámci EuroChallenge Cupu

Ve svém druhém utkání v rámci skupiny C EuroChallenge Cupu se utkali basketbalisté BK Prostějov s dalším českým týmem BK Pardubice. V domácím prostředí zvládli skvěle další těžké utkání a po výborném výkonu zaslouženě vyhráli, což jim zajistilo první příčku v průběžném pořadí.

BK Prostějov – BK Pardubice 82 : 76 (25:18, 45:41, 67:60)

Sestava BK Prostějov:
Peterson 25, Smith 16, Gadri Nicholson 15, Eitutavičius 9, Prášil 5, Pandula 5, Venta 5, Bohačík 2, Slezák, Švrdlík
střelba 3b: 24/8:12/4, střelba 2b: 40/25:51/26, TH: 11/8:18/12, doskoky: 34:31, os. chyby: 21:16

Ač je to k nevíře, ve skupině C se o postup perou hned dva zástupci českého basketbalu. Na palubovku Orlů dorazil v úterý večer ambiciózní tým z Pardubic, zastihl však domácí tým skvěle připraven. Kromě výpadku na začátku a konci utkání to byli Orli, kdo měli naprostou převahu a po celý zápas vedli až dvojciferným rozdílem. Fanouškům předvedli, že basketbal umí a dopřáli jim i adrenalinový závěr, když nechali hosty dotáhnout bodový náskok a utkání rozhodli v samotném závěru. Za to jim trenér Pardubic Jan Slowiak uznale složil poklonu, ale ocenil i své svěřence.
„Jsem rád za druhé vítězství, byli jsme lepší tým a vyhráli jsme zaslouženě. Nechtěli jsme se dostat do takové koncovky, ale najednou jsme chtěli hrát moc hezký basketbal a chyběla nám koncovka. Dokázali jsme ale velký zvrat zápasu. Nejlepším hráčem v týmu byl dnes Travis Peterson,“ zhodnotil utkání domácí kouč Zbyněk Choleva a dodal, že vítězství jsou dobrým východiskem pro odvetná utkání. V dalším duelu v rámci EuroChallenge Cupu čeká na Orly francouzský špičkový tým Chorale Roanne, odehrají ho doma v úterý 22. listopadu.
V sobotu 19. listopadu hrají doma Orli utkání extraligy Mattoni NBL s Levicemi v mimořádném čase 20,30 hodin.
(jap)

Poslat nový komentář