Zebra se rozhlížela napříč republikou. V soutěži uspěly i děti z Prostějovska

Foto PČR

Výtvarná a literární soutěž, kterou i v tomto roce vyhlásil Tým silniční bezpečnosti s Policií ČR a dalšími partnery, zná vítěze republikového kola. Děti z mateřských a základních škol si tentokrát musely poradit s tématem bezpečného přecházení. Prostřednictvím soutěžních prací měly upozornit na nejčastější chyby, kterých se chodci dopouštějí, a jak si správně počínat při přecházení silnice. V soutěži uspěly i děti z Prostějovska.

Soutěž trvala od začátku září do 22. října 2021. Děti ne/bezpečné přecházení přes silnici mohly ztvárnit literární nebo výtvarnou formou. „Výtvarná část byla rozdělena na tři kategorie podle věku dětí a literární byla určena všem žákům základních škol. Po celé republice se sešlo stovky povedených prací, za které všem účastníkům velmi děkujeme,“ uvedla metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti Markéta Novotná.

V letošním ročníku se sešlo téměř 2000 dětských prací v podobě obrázků nebo literárních děl. V soutěži uspěli hned dva zástupci našeho regionu. Druhé místo obsadila Kateřina Bittnerová z Cyrilometodějského gymnázia, ZŠ a MŠ Prostějov, čtvrté místo pak získal Thi Thanh Mai Nguyen ze ZŠ Určice.

Soutěž je vyhlášena v rámci oblíbeného projektu Markétina dopravní výchova. Tematicky navazuje na dlouholetý projekt Policie České republiky Zebra se za tebe nerozhlédne. (ber)