Potyčka bezdomovců skončila smrtí

Potyčka bezdomovců skončila smrtí
ilustrační foto PČR

Po fyzické potyčce tří bezdomovců skončil minulý týden v Olomouci v nemocnici sedmapadesátiletý muž, který dostal několik ran pěstmi do hlavy. Zraněním druhý den podlehl. Policisté dvojici útočníků ve věku 36 a 47 let obvinili z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví. Hrozí jim 8 až 16 let vězení.

Potyčka se mezi třemi bezdomovci odehrála minulý týden ve středu na Frajtově náměstí. „Slovní rozepře mezi nimi během chvíle přerostla ve fyzickou potyčku. Při ní měla mladší dvojice útočníků opakovaně udeřit nejstaršího muže pěstmi do hlavy. Napadený muž po útoku zůstal bezvládně ležet na dlažbě a oba agresoři z místa odešli," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. „Mladší z nich byl ještě ve večerních hodinách 16. září zadržen a umístěn do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Staršího z útočníků se podařilo policistům dohledat a zadržet v pátek 18. září dopoledne. Motivem napadení byly osobní spory," řekl mluvčí.

Soud oba obviněné na návrh státního zástupce poslal do vazby. „Oba muži byli v minulosti opakovaně odsouzeni pro různorodou trestnou činnost," dodal Hejtman. (red)

Poslat nový komentář