Nové sídlo hasičů vyroste do pěti let. V Brněnské ulici

Nové sídlo hasičů vyroste do pěti let. V Brněnské ulici
Foto ber, MMP
Další fotky: 
Nové sídlo hasičů vyroste do pěti let. V Brněnské ulici

Stanice hasičského sboru v Prostějově je 70 let stará. Objekt ve Wolkerově ulici ale už není pro potřeby hasičů vyhovující z mnoha důvodů. Město Prostějov proto nabídlo Hasičskému záchrannému sboru možnost využít k výstavbě nového areálu bezmála 35 tisíc metrů čtverečních pozemků v Brněnské ulici. Nové sídlo by mělo být hotové v horizontu pěti let.

„Vyřeší se tím problémy, se kterými se nyní na stanici potýkáme. Potíže máme hlavně s garážováním naší techniky, protože objekt se před 70 lety stavěl pro výjezdové automobily jiných parametrů. Ze stanice rovněž v současnosti vyjíždíme pouze jedinou bránou a do jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Šatny a prostory pro výkon služby hasičů už také neodpovídají legislativním a hygienickým požadavkům. V areálu se však nelze dále rozvíjet, dostavby ani přestavby nejsou možné s ohledem na vnitřní uspořádání budov,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

„Plánujeme větší prostory pro techniku a moderní zázemí pro výkon státní správy, výkon služby hasičů a jejich fyzickou, odbornou i praktickou přípravu. To vše v areálu, který bude odpovídat standardům 21. století. Velikostně se pak bude prostějovská stanice shodovat s novou požární stanicí v Přerově. Stanice zůstane ve stejné kategorii jako dosud, navýšení počtu techniky ani příslušníků neplánujeme. Součástí areálu bude také výjezdové středisko ZZS,“ doplnila mluvčí.

Prostějov se na výstavbě bude rovněž podílet. „Město zafinancovalo územní studii a připravuje PD na přípojky inženýrských sítí na okraj dotčeného pozemku,“ sdělil PvNovinkám náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že jde o věc veřejného zájmu.  

Náklady na stavbu upřesní až hotová projektová dokumentace, na jejíž zpracování dostali hasiči příspěvek z Olomouckého kraje ve výši 2 milionů korun a z prostředků města Prostějova ve stejné výši. Pro financování projektu bude stěžejní čerpání velké části prostředků z fondů Evropské unie. (ber)

 

Poslat nový komentář