Zloděj ničil výlohy. Dlažebními kostkami

Zloděj ničil výlohy. Dlažebními kostkami
ilustrační foto Městská policie

Ze zločinu krádež podezírají prostějovští policisté dosud nezjištěného pachatele, který měl v dosud přesně nezjištěné době přes noc z pátku na sobotu v Brněnské ulici v Prostějově betonovou dlažební kostkou rozbít skleněnou výlohu prodejny. Poté pachatel takto vzniklým otvorem do prodejny vstoupil, prohledal ji a odcizil z ní drobné mince v hodnotě asi jednoho tisíce korun. Škoda způsobená poškozením prodejny nebyla dosud přesně vyčíslena, ale zjevně bude několikanásobně vyšší.

K dalšímu obdobnému útoku na prodejnu došlo během následující noci na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově. V tomto případě u prodejny pachatel betonovou dlažební kostkou rozbil dvě skleněné výlohy. Jeho útoku však odolaly tabule bezpečnostního skla a k odcizení ničeho tak nedošlo. Výše škody způsobené poškozením prodejny byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun.

"První případ policisté šetří pro podezření ze zločinu krádež a druhý z přečinu poškození cizí věci. U prvního skutku je trestní sazba odnětí svobody na dvě léta až osm let, u druhého až na jeden rok," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář