Hrušně v ulici Šlikova vystřídaly hlohy, výsadbu podpořila Nadace ČEZ

Hrušně v ulici Šlikova vystřídaly hlohy, výsadbu podpořila Nadace ČEZ
Foto Magistrát města Prostějova

Ulici již lemuje mladé stromořadí. Podívat se přijeli donátoři Martin Václavek, generální ředitel ČEZ Energo a Lukáš Velký, obchodní ředitel ČEZ Energo.

Statutární město Prostějov získalo nadační příspěvek na realizaci projektu „Jarní výsadba 2023 – ul. Okružní, ul. Šlikova“ z grantového programu Stromy 2023 Nadace ČEZ. Zástupci ČEZ Energo se ve čtvrtek 25. května 2023 na nově vzniklou alej přijeli, za doprovodu primátora Prostějova Františka Jury, podívat. "Těší mě, že právě náš projekt výsadby si Nadace ČEZ vybrala pro svou podporu a zejména osobní návštěvu,“ uvedl primátor. .

Původní stromořadí povolil Odbor životního prostředí Magistrátu města Prostějova, jako příslušný orgán ochrany přírody, vykácet. Devět hrušní již neplnilo estetický a funkční význam těchto dřevin. Za pokácené stromy byla městu uložena povinnost náhradní výsadby devíti listnatých stromů a současně i povinnost následné péče po dobu pěti let, včetně případných dosadeb. Na realizaci projektu „Jarní výsadba 2023 – ul. Okružní, ul. Šlikova“ požádalo město o poskytnutí dotace z grantového programu Stromy 2023 Nadace ČEZ a získalo nadační příspěvek ve výši téměř 150 tisíc korun.

„Začátkem měsíce května byla ulice osazena dvanácti hlohy jednosemennými 'Stricta'. Jedná se o houževnatý a odolný vzpřímený strom, poměrně úzce rostlý, dorůstající do výšky od pěti do deseti metrů, na šířku pak dosahuje dva až tři metry,“ popsal před časem náměstek primátora pro komunální oblast Jiří Pospíšil. (red)

Poslat nový komentář