Matyášek potřebuje nové auto. Pomozte, prosím!

Matyášek potřebuje nové auto.  Pomozte, prosím!
Foto FB

Když se Matyášek narodil, vypadal jako naprosto zdravé miminko. Teprve ve třech měsících se ukázalo, že má dětskou mozkovou obrnu, vrozenou vývojovou vadu mozku, redukci bílé hmoty. To vše se negativně projevuje do jeho motoriky.

Matyášek, jehož rodina je z Prostějova, nedokáže ovládat své svaly. Leží, nemluví, s oporou sedí pouze ve speciální židli nebo kočárku a je plně závislý na péči své rodiny.

Jeho tělesné a mentální postižení je vážné, přesto si dokáže užívat život a dění kolem sebe. Rodina, maminka, tatínek a starší sestřička Nikolka, s Matym ve speciálním cyklovozíku jezdí na kolech a na bruslích. Na horách lyžuje s tatínkem na monoski. Mimo to jezdí do lázní a léčeben, kde má speciální rehabilitace, které mu pomáhají.

„Snažíme se žít běžný život. Matymu se to moc líbí, má rád akci, ruch kolem sebe," říká maminka Edita Hadrová.

Při péči o Matyáška je pro rodinu nezbytné auto. A právě to je problém, s jehož řešením můžete pomoci i vy. „Naše auto už dovršilo důchodového věku a je více nemocné než zdravé. Zrovna v této době je opět na opravě v autoservisu (poslední dobou je tam fakt často). A protože auto nutně potřebujeme (odborní lékaři v Olomouci, Brně, cvičení v Arcada Hranice, cesty do léčeben apod.), musíme pořídit nové. Účet máme otevřený u Konta bariéry (č. ú. 777777222/0800, v. s. 100713). Pokud můžete a budete chtít jakýmkoli způsobem pomoct (finanční příspěvek, sdílení apod.), budeme rádi. Díky moc,“ vzkazuje Edita Hadrová. (ber)

Poslat nový komentář