Podzimní výsadba cibulovin a výsev květnatých luk bude v Prostějově pokračovat

Podzimní výsadba cibulovin a výsev květnatých luk bude v Prostějově pokračovat
ilustrační foto Libor Marčan

Výsadba záhonů cibulovin a založení nových květnatých luk. Práce, které budeme moci brzy vidět na některých plochách města Prostějova. Louky vzniknou v Určické i Dolní, jak informuje náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová.

"K realizaci podzimní výsadby dalších záhonů cibulovin a založení květnatých luk bude třeba finančních prostředků Fondu zeleně. Vše bylo navrženo a projednáno v Komisi životního prostředí Rady města Prostějova, která s předloženým návrhem souhlasila", uvedl primátor města František Jura.

„Konkrétně se jedná se o založení květnaté louky v ulici Dolní o rozloze cca 300 m², mezi bytovými domy č. 26 a 28. Zde jsem oslovila se záměrem rozšíření květnatných luk předsedy bytových družstev, kteří vyjádřili souhlas s touto realizací. Dále půjde o založení květnaté louky o rozloze cca 85 m², do které budou ručně vysázeny cibuloviny (ladoňky a drobné botanické tulipány) na kruhovém objezdu v ulici Určická. Celkové náklady na výsadbu jsou vyčísleny na 54.928 Kč (s DPH),“ konkretizovala náměstkyně Sokolová, zodpovědná za životní prostředí. (red)

Poslat nový komentář