Prostějov investuje 3,5 milionu Kč do podpory dětských aktivit. Využije systém Corrency

Prostějov investuje 3,5 milionu Kč do podpory dětských aktivit. Využije systém Corrency
ilustrační foto plakát

Statutární město Prostějov se rozhodlo pro opětovné využití unikátního a osvědčeného transakčního systému Corrency k podpoře svých občanů. Do projektu pro místní děti ve věku 0-15 let bude investováno 3,5 milionu korun. Radnice tak podpoří volnočasové aktivity, kroužky, nákupy potřeb pro děti a zároveň tak bude stimulovat i lokální ekonomiku.

"Díky tomuto projektu můžeme přímo podpořit naše děti a zároveň posílit místní ekonomiku," uvádí primátor statutárního města Prostějov František Jura a dodává: "Cílem je umožnit našim dětem, aby se mohly věnovat zdravému pohybu, a to za nižší náklady pro naše občany. Navíc tímto způsobem podporujeme i místní podnikatele, kteří poskytují relevantní služby."

Projekt je určen pro všechny děti ve věku 0-15 let s trvalým pobytem v Prostějově. Prvních 3 500 dětí obdrží každé prostřednictvím svého zákonného zástupce 1000 Kč. Podpora bude poskytnuta v elektronických correntech, které budou moci občané využít u místních obchodníků, kteří se bezplatně zaregistrují do programu.

Registrace začínají 1. července 2023 a budou uzavřeny na konci měsíce. Projekt bude probíhat ve dvou etapách, prvních 500 Kč dostanou děti 1. srpna 2023, kdy budou spuštěny transakce. Druhá etapa a druhých 500 Kč dostanou zaregistrovaní rodiče 1. září a jejich platnost skončí na konci září 2023. Registrace jsou možné na prostejovdeti.corrency.cz

Spolupráce s projektem Corrency je výhodná nejen kvůli jednoduchosti systému, ale také proto, že umožňuje cílenou podporu konkrétním skupinám občanů statutárního města.

"S pomocí Corrency můžeme převést podporu od města přímo k jejich občanům a podnikatelům v reálném čase a digitální podobě," vysvětluje CEO společnosti Corrency Petr Stuchlík. "Tento přístup umožňuje občanům rozhodnout, koho chtějí svým darem od města podpořit. Toto je zvláště užitečné pro rodiny s dětmi, které potřebují například doučování nebo nakoupit školní potřeby pro prvňáky,“ doplňuje Petr Stuchlík.

Do systému Corrency podporujícího zvýšení kvality života občanů a lokální ekonomiky se už úspěšně zapojila řada měst a obcí, například Praha 1, Jeseník, Ostrava-Poruba nebo Kyjov. (red)

Poslat nový komentář