Projekt CORRENCY je prodloužen až do konce října

Projekt CORRENCY je prodloužen až do konce října
Foto plakát

Rada města Prostějova na svém jednání schválila prodloužení registrací dětí do 15 let do projektu CORRENCY o jeden měsíc. Až do 31. října 2023 je zároveň možno čerpat podporu formou correntů.

„Už od začátku prázdnin mohou rodiče či zákonní zástupci registrovat své děti ve věku od 0 do 15 let do tohoto systému a získat podporu nyní nově až 3 x 500 Kč na nákup sportovních potřeb, dětských potřeb, ale i na platbu kroužků a volnočasových aktivit. Forma podpory spočívá v tom, že polovinu hradí rodiče dětí a polovinu doplatí město formou correntů,“ připomíná primátor města František Jura.

Maximální podpora ze strany města je 500 Kč (=500 correntů) na jeden měsíc a jedno dítě. „Po dohodě s firmou CorCo System a.s. a po projednání v radě města jsme se shodli na tom, že bude dobré projekt prodloužit o jeden měsíc. Očekáváme totiž, že se začátkem školního roku, kdy se rozběhnou kroužky a volnočasové aktivity, vzroste i potřeba finančně rodinám s dětmi pomoci,“ pokračuje Jura.

„Čerpání correntů sice běží již od srpna, nicméně začátek školního roku je v tomto směru pro rodiny velikou zátěží. Vzhledem k tomu, že jsme alokovali na celý projekt 5 milionů korun, měly by finance stačit i na pokrytí měsíce října,“ dodává náměstkyně primátora pro sociální oblast Marcela Župková.

Registrovat mohou rodiče své děti prostřednictvím webového portálu prostejov.corrency.cz/deti, případně pomohou zájemcům s registrací pracovnice Turistického informačního centra nebo Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova.

Na webových stránkách prostejov.corrency.cz naleznete také seznam obchodníků, u nichž je možno correnty uplatnit. (red)

Poslat nový komentář