Prostějovan Břetislav Brablec patří mezi krále cukrářů

Prostějovan Břetislav Brablec patří mezi krále cukrářů
ilustrační foto FB Břetislav Brablec

Na nedávném OLIMA CUPu 2015, cukrářském, kuchařském a carvingovém klání, který se v říjnu konal na olomouckém výstavišti Flora, získal třetí příčku v kategorii cukrář senior prostějovský Břetislav Brablec. Není to jeho první ani poslední úspěch.

V sobotu 7. listopadu bodoval na Cukrářském festivalu v Jihlavě. „V silné konkurenci jsem obsadil v kategorii Svatební dort patnácté místo. V LIVE SHOW - zdobení dortu před publikem - 3. místo a v kategorii MODELOVANÉ KVĚTINY 2. místo - od 1. místa mne dělil 1 bod,“ pochlubil se Břetislav Brablec PvNovinkám.

Jak to začalo
Břetislav Brablec pracoval dlouhá léta jako číšník. Ve 45 letech přišel o místo a rozhodl se proto, že začne podnikat – otevřel si obchod s potřebami pro cukráře, který dnes funguje i jako e-shop.
S pečením dortů se Břetislav setkával odmalička. „Už moje babička pekla na svatby, byla i výborná kuchařka. Jablko nepadlo daleko od stromu, moje maminka se pečení také věnovala. Jako číšník jsem měl do kuchyně jen krůček, a tak to přišlo nějak samo,“ popsal vznik nápadu muž, který je původní profesí číšník, jak bylo řečeno. V 45 letech ale přišel o práci a novou se mu nedařilo najít. „Asi z nedostatku volných míst, také v těchto letech už o vás moc zájem není,“ uvedl. A na úřadu práce nabízeli jen pozice mimo obor, třeba obsluhu v herně s výherními automaty. To mu samozřejmě nevyhovovalo, proto učinil velké rozhodnutí a zařídil obchod s potřebami pro cukráře: potahovými hmotami, polevami, aromaty, dekoracemi a dalšími potřebami pro pečení a zdobení sladkostí.

„ Kdybych nepřišel o práci, asi bych nepodnikal. V současné době lituji jen toho, že jsem nezačal už dřív,“ dodal Břetislav.

Připojujeme se ke gratulaci a mistrovi přejeme hodně dalších sladkých úspěchů. (ber)

Poslat nový komentář