Policie prosí o pomoc! Přepadení!

Policie prosí o pomoc! Přepadení!
ilustrační foto internet

 

Se žádostí o pomoc při řešení loupeže se na veřejnost obracejí prostějovští policisté. V neděli kolem jedné hodiny ráno měl být na cyklostezce v blízkosti parčíku na Floriánském náměstí v Prostějově, napaden a okraden 24 letý muž. Tři útočníci ho nejen okradli, ale také zkopali.

 

"Mladík míjel skupinku tří neznámých mužů. Jeden ho oslovil s žádostí o cigaretu. Na odmítavou odpověď reagoval druhý z mužů kopancem. V útocích muži pokračovali i poté, co mladík upadl," popsala incident policjní mluvčí Irena Urbánková. Napadený muž utrpěl zhmožděniny na noze a břiše a přišel o batoh, který mu lupiči stáhli ze zad. Peněženku s penězi, platební kartou a osobními doklady si cení na víc než 1300 korun.

Podle popisu poškozeného se mělo jednat o tři muže. Jeden z nich byl ve věku kolem 25 let, bílé pleti, vysoký kolem 180 cm, štíhlé postavy. Měl tmavé vlasy dlouhé zhruba půl centimetru. Na sobě měl rifle tmavé barvy a hovořil česky. Další dva byli vysocí také kolem 180 cm, štíhlé postavy, oba s kapucí přes hlavu. Jeden z nich měl mít bradku.

Policie ČR se obrací se žádostí o pomoc na případné svědky incidentu. "Jakékoliv informace, které by mohly přispět k objasnění případu, mohou občané sdělit na kteroukoliv policejní služebnu případně kdykoliv na policejní linku 158, dodala Urbánková.

Policisté případ šetří pro podezření z loupeže, za který útočníkům hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.

 

 

 

Poslat nový komentář