Za uzavřením dálnice D46 stál defekt kola

Za uzavřením dálnice D46 stál defekt kola
Foto PČR

Včera ráno krátce před devátou hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na 36,5 km dálnice D46 ve směru z Prostějova na Olomouc. Nákladní souprava po nehodě zcela zablokovala oba jízdní pruhy.

V místě nehody byl odbočovací pruh na Nedvězí, kterým řidiči mohli nehodu objet a vrátit se zpět na 37 km na D46. "Policisté na místě zjistili, že řidič nákladní jízdní soupravy jel v pravém jízdním pruhu a během jízdy došlo k roztržení pravé zadní pneumatiky na návěsu. Řidič se lekl, začal prudce brzdit, strhl řízení vpravo, narazil do svodidel a způsobil dopravní nehodu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla negativní. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Následkem dopravní nehody vznikla hmotná škoda na soupravě a svodidlech ve výši 1 200 000 korun (z toho 500 000 korun na tahači, 200 000 korun na návěsu a 500 000 korun na svodidlech). Policisté s řidičem vyřešili nehodu příkazem na místě.

"V době šetření a odklizení následků dopravní nehody se od Prostějova vytvořila až pětikilometrová kolona. Dálniční provoz se podařilo zcela obnovit až po čtyřech hodinách, tedy ve tři čtvrtě na jednu," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář