Nezapomeňte na oslavence. V neděli je den otců!

Nezapomeňte na oslavence. V neděli je den otců!
foto MC Cipísek

 

Den otců se ve světě fakticky slaví během celého roku - ve velké většině zemí třetí neděli v červnu. V mnoha latinskoamerických zemích, Itálii, Portugalsku, Španělsku se Den otců slaví tradičně na den sv. Josefa 19. 3. V České republice oficiálně připadá také na třetí neděli v červnu.

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.

První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.

I mateřské centrum se zapojilo do oslav svátku. "Jsme rádi, že do programů Mateřského centra Cipísek chodí s dětmi nejen maminky, ale také řada tatínků. A nejen chodí, také se aktivně účastní programů, ať již to jsou jednorázové akce nebo i pravidelné týdenní programy. Díky za to. Vždyť společně strávený čas s dětmi ( a to nejen povinnostmi!) je jedním z důležitých principů úspěšného rodičovtsví", uvedla ke krásnému svátku poděkování tatínkům Markéta Skládalová z Mateřského centra Cipísek. (ber)

 

Poslat nový komentář