Nové hobby čeká za otevřenými dveřmi

Nové hobby čeká za otevřenými dveřmi
ilustrační foto

S novým školním rokem usedlo do školních lavic bezmála sto deset tisíc žáků. Jejich počet oproti minulým letem vzrostl, takže v mnoha třídách budou řešit nadměrný počet, to je víc než 25 žáků na jednoho učitele. Pro řadu školáků, obzvlášť pro ty ze středních škol, bude i ten letošní rok opět rokem nejistoty.

To se týká především maturantů, na 17 tisíc žáků čeká opravná i nová maturita a dosud není rozhodnuto, jaký postup ministerstvo zvolí a zda vůbec stihne napravit chyby, které způsobil chaos kolem státních maturit.

Daleko příjemnější je nyní pro školáky vybírat volnočasové aktivity. Jsou záliby, kterým se děti a mládež věnuje dlouhodobě, jsou však takové, které mohou objevit náhodným setkáním. Právě pro ty připravil tým pracovníků Domu dětí a mládeže ORION v Němčicích nad Hanou „Den otevřených dveří“ na pondělí 3. září.

„Víme, jak je pro školáky důležitý relax a odpočinek, je však třeba zaměřit jejich pozornost tím správným směrem. S novým školním rokem připravujeme celou řadu aktivit,výletů, pobytových akcí, táborů na další prázdniny a v neposlední řadě prezentujeme pravidelnou činnost, to jsou kroužky kroužky. Kompletní nabídku s možností podívat se do všech kluboven a dílen získají zájemci bez rozdílu věku od rána 8 až do 17 hodin, budeme otevírat kroužky pro předškoláky, školáky i středoškoláky, ale vybrat si mohou i dospělí. Stačí jen nahlédnout pod pokličku zájmového vzdělávání,“ zvou pracovníci DDM Orion v Němčicích nad Hanou.

(red)

Poslat nový komentář