Vzpomínky zůstanou: Zlata Adamovská po roce opět v Prostějově

Vzpomínky zůstanou: Zlata Adamovská po roce opět v Prostějově
Petr Štěpánek a Zlata Adamovská v dramatu Vzpomínky zůstanou. Foto Divadlo Ungelt Praha

Milostný příběh i strhující rodinné drama předvedou v neděli 12. února v 19 hodin v Městském divadle v Prostějově herci pražského Divadla Ungelt Zlata Adamovská, Jana Stryková, Petr Štěpánek a Vilém Udatný v inscenaci Bernarda Slada Vzpomínky zůstanou. 

Mladá, finančně úspěšná žena se seznámí s barovým klavíristou a zamiluje se do něho. Jemu je kolem padesáti, jí ještě není třicet, chtějí se vzít. Hrdinka navštíví svou matku a ukáže se, že hudebník byl před lety jejím milencem. Matka chce dceru uchránit před zklamáním s nestálým mužem, kterého navíc stále miluje. Dojde ke střetu zásadních názorů na životní hodnoty, důležitost lásky a na vše, co k ní patří.

„Scénář jsem si četl v době, kdy jsem hledal novou roli pro Zlatu Adamovskou. Ve hře byly tehdy ještě další dva lákavé tituly. Nakonec jsme se společně s režisérem Viktorem Polesným rozhodli pro tento příběh,“ uvedl ředitel pražského divadla Ungelt Milan Hein. Ungelt se zaměřuje na hry pro dvě až čtyři postavy nabízející výjimečné příležitosti výjimečným hercům. Toto divadlo si vydobylo nezaměnitelné místo na mapě divadelní Prahy. „Potěšilo nás, když jsme se od Milana Heina dověděli, že Prostějov je vůbec první mimopražskou scénou, kde Ungelt svou nejnovější inscenaci uvede,“ prohlásila ředitelka prostějovského divadla Alena Spurná.

Zhruba před rokem Zlata Adamovská spolu s Janou Štěpánkovou sklidily v Prostějově ovace

za představení Na útěku. 

(eze)

Neděle, Únor 12, 2012 - 19:00

Komentáře

Dobry den ucinkuje Zlata Adamovska v plzni???vim jen o 21.6. Dekuji Monika

Poslat nový komentář