Zdrogovaný mladík havaroval v Určicích. Při útěku před policisty

Zdrogovaný mladík havaroval v Určicích. Při útěku před policisty
Foto PČR

V úterý 11. května 2021 po šestnácté hodině se policisté obvodního oddělení Prostějov 2 na základě osobní znalosti pokusili v Určicích zastavit a zkontrolovat Volkswagen Touran a jeho pětadvacetiletého řidiče.

„Ten dobře věděl, že kontrola pro něho nedopadne dobře. Proto policistům nezastavil, ale naopak se jim pokusil ujet. Po necelých 600 metrech však jeho jízda skončila čelním nárazem do sudů s olejem, uskladněných před rodinným domem. Při nehodě došlo k poškození fasády domu a kovové brány,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. To, že nepronásledují nevinného, policisté věděli, protože muže znali a vědí, že má pro své dřívější prohřešky uloženo několik zákazů řízení. Provedeným orientačním testem na přítomnost jiných návykových látek však navíc zjistili, že zřejmě řídil pod vlivem pervitinu.

Pro své jednání je muž nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z několika přestupků. (red)

Poslat nový komentář