Novopečená osmnáctiletá řidička pod vlivem drog

Novopečená osmnáctiletá řidička pod vlivem drog
ilustrační foto PČR

Na tři řidiče s pozitivním testem na drogy během sedmi hodin policisté narazili v Prostějově. 

Nejprve v pondělí 12. července v sedmnáct hodin zastavili vozidlo Peugeot na ulici Okružní v Prostějově. Při kontrole se 31letý řidič podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Zato test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. 

Na druhého hříšníka policisté narazili po půl deváté večer na stejném místě. I v tomto případě měl 26letý řidič vozidla VW Golf negativní test na alkohol, ale test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na THC. Navíc policistům nepředložil zelenou kartu. 

Třetího řidiče zastavili pět minut po půlnoci v úterý 13. července na ulici Brněnská v Prostějově. "Za volantem vozidla Ford Focus seděla teprve 18letá řidička. I ona měla negativní test na alkohol, ale test na přítomnost jiných návykových látek měla pozitivní na amfetamin/metamfetamin," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Všichni tři řidiči se podrobili lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. V tuto chvíli jsou podezřelí z dopravního přestupku a za jízdu po užití jiné návykové látky, za který jim hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz řízení vozidel od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Komentáře

Ach ty jejich testy

Poslat nový komentář