Město chystá úsporná opatření v oblasti veřejného osvětlení
Statutární město Prostějov jako reakci na aktuální energetickou krizi a v rámci zajištění péče řádného hospodáře s obecními finančními prostředky bude od listopadu 2022 postupně realizovat úsporná opatření v oblasti veřejného osvětlení pozemních komunikací.
Jedná se o tato opatření:
- omezení osvětlení místních a účelových komunikací vypnutím každého druhého svítidla
- posunutí spínacích astronomických hodin el. rozvaděčů veřejného osvětlení +/- 30 minut (pozdější zapínání a dřívější vypínání osvětlení ulic).
„Upozorňujeme tímto všechny uživatele pozemních komunikacích na území města Prostějova, zejména řidiče, cyklisty a chodce, aby přijatým úsporným opatřením v oblasti veřejného osvětlení přizpůsobili své chování při pohybu po těchto pozemních komunikacích. Současně uvádíme, že bez omezení zůstane osvětlení pozemních komunikací v majetku Olomouckého kraje, osvětlení přechodů pro chodce, osvětlení vybraných lokalit dle doporučení městské policie a všechny ulice, kde je již instalováno úsporné LED osvětlení,“ doplnila za magistrát Anna Kajlíková. (red)

Komentáře
Jak bude zajištěná bezpečnost, když se město ponoří do tmy?
Poslat nový komentář