ilustrační foto MMP
Statutární město Prostějov jako reakci na aktuální energetickou krizi a v rámci zajištění péče řádného hospodáře s obecními finančními prostředky bude od listopadu 2022 postupně realizovat úsporná opatření v oblasti veřejného osvětlení pozemních komunikací.
Jedná se o tato opatření:
- omezení osvětlení místních a účelových komunikací vypnutím každého druhého svítidla
- posunutí spínacích astronomických hodin el. rozvaděčů veřejného osvětlení +/- 30 minut (pozdější zapínání a dřívější vypínání osvětlení ulic).