Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA v Prostějově

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA v Prostějově
ilustrační foto pozvánka, archiv EK
Další fotky: 
Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA v Prostějově
Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA v Prostějově

 

Jezdíte rádi do přírody? Máte rádi cestování a poznávání nových zemí? Není Vám cizí trocha nepohodlí při sportu či cestování? Lákají Vás dálky, obdivujete extrémní výkony a sami rádi prožijete nějaké větší či menší dobrodružství? Právě pro Vás a nejenom pro Vás je určen filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA. 

Co je filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA? Je to celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech.

EXPEDIČNÍ KAMERA se koná již po páté ve více než 200 českých a slovenských městech. Vždy se také konala v Prostějově. A nejinak je tomu i v letošním roce.  EXPEDIČNÍ KAMERA proběhne 12. března v přednáškovém sále Národního domu od 18. hodin.

Hlavním organizátorem filmového festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA je občanské sdružení Hedvábná stezka, spolupořadatelem National Geographics Česko a spolupořadatelé v jednotlivých městech. Tento festival do Prostějova přivedli manželé Hana a Vlastimil Hadrovi, provozující cestovní kancelář VLHA, která organizuje především cyklistické a lyžařské zájezdy. Letos se jejich lokálním partnerem stala Hanácká volejbalová liga. Předešlé ročníky EK probíhaly v kulturním klubu DUHA a letos se poprvé sejdeme v přednáškovém sále Národního domu. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji městského divadla.

A nyní ve zkratce, co letos na EXPEDIČNÍ KAMEŘE uvidíte: Pěší přechod jedné z nejdrsnějších pouští světa – pustiny Rub-al-Chali na Arabském poloostrově, výpravu za nejmenšími lidmi světa – pygmeji, žijícími v deštných pralesích Konga, dechberoucí sólolezení v Yosemitech v podání amerického lezce Alexe Honnolda, první base-jump ve Vysokých Tatrách, průstupy nádhernými kaňony v Kanadě a jako perličku „bláznivé ježdění“ na jednokolce v jeskyních.

"Věříme, že přijdete strávit příjemný večer plný napětí a dobrodružství a doufáme, že Vás promítané filmy budou inspirovat a je jedno, jestli se vydáte na trek do Himalájí a nebo jen na výlet na Drahanskou vysočinu. Srdečně vás všechny zveme", dodal závěrem pozvání Vlastimil Hadra. (red)

Poslat nový komentář