Férově snídat se letos bude doma

Férově snídat se letos bude doma
ilustrační foto plakát

Druhá květnová sobota - letos 9. května - je na celém světě zasvěcena podpoře fair trade. Vloni tento svátek oslavilo 8 100 lidí na 172 místech republiky. Prostějovská knihovna tuto hromadnou piknikovou snídani organizovala již poosmé. Letos ale budeme kvůli koronavirové nákaze snídat doma. 

Férovou snídaní podpoříte místní farmáře a fairtradové pěstitele ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Připadá na sobotu 9. května a obvykle se snídá venku, letos ale bude mít kvůli koronavirové pandemii úplně novou podobu. Nebude se jednat o obvyklý komunitní piknik v trávě. Letos můžete férově posnídat doma, a připomenout si tak kulaté 10. výročí tohoto nápadu. Během předchozích ročníků Férové snídaně se lidé scházeli v zahradách, parcích nebo na náměstích. Letos budou fairtradové a lokální potraviny snídat v domácím prostředí se svou rodinou nebo blízkými. Mohou si připravit fairtradový čaj nebo kávu, bábovku s fairtradovým cukrem nebo müsli s Fairtrade kakaem. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, mouka, sýry, ovoce a zelenina od místních farmářů.

Lidé se letos kromě snídání můžete zapojit i elektronicky. Pomocí online nástrojů tak zdůrazníte svou podporu a rozšíříte tak povědomí o pěstitelích v online světě. Na sociálních sítích můžete využívat hashtag #SnidamFerove, účastnit se celorepublikové facebookové události a nebo si na svou profilovou fotografii na Facebooku přidat rámeček Snídám férově na www.facebook.com/profilepicframes. (ber)

Poslat nový komentář