FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!

FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!
Znak českého fanklubu FC Barcelony na stadionu Camp Nou v Barceloně (archiv PV Novinek)
Další fotky: 
FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!
FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!
FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!
FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!
FOTO Náš čtenář navštívil domácí zápas FC Barcelona!

Čtenáři Prostějovských novinek se najdou všude. Třeba i v Barceloně. Důkazem budiž tato fotka, kterou nám zaslal jeden z našich čtenářů ze své návštěvy metropole Katalánska, respektive jeho fotbalového chrámu – Campu Nou.

„Na snímku je znak českého fanklubu FC Barcelony, který je umístěn přímo na samotném stadionu,“ popisuje nám zaslanou fotku čtenář Jirka z Prostějově. Přidává nám i podrobné vysvětlení, co je na znaku napsáno. „Oficiálním názvem fanklubu je Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues, který v doslovném překladu znamená Barcelonský Ostrov Dvouocasý Lev. V bílém kruhu je vepsán oranžovým písmem nápis Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues, který je doplněn šesticí hvězd odkazující na rok 2009, který byl v původním názvu fanklubu. Tento kruh obepíná vertikálně zobrazenou českou vlajku, v jejímž popředí jest umístěn znak klubu FC Barcelona, v němž místo původního kříže svatého Jiří je na červeném poli vyobrazen Dvouocasý Lev, který odkazuje na název a původ fanklubu,“ vysvětluje Jiří. Kromě znaku má český fanklub Barcelony také dvě pokřtěné vlajky, a heslo, které zní My jsme Barcelonští, přicházíme z české země, v překladu do katalánštiny Som barcelonistes, som de Txèquia.Trocha historieBarcelonský fanklub má historii již v roce 2005, kdy se začaly projednávat stanovy občanského sdružení s názvem  FC Barcelona penya checa, které fungovalo tři roky. K obnovení činnosti pak došlo na přelomu let 2009 a 2010, kdy vzniklo občanské sdružení FC Barcelona Penya Txeca. Nový prezident FC Barcelony však nepovolil používání názvu FC Barcelona v názvu fanklubu, proto muselo dojít k přejmenování na Penya Barcelonista Txeca 2009. Konečný název pak je Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues. Oficiálně byl fanklub vedením španělského klubu schválen v roce 2011 a česká pobočka se sídlem v Čeladné dostala členské číslo 2076.Hlavními cíly fanklubu, který má nyní 288 členů zejména z České a Slovensé republiky, je pořádat setkání, podporovat klub a pořádat výjezdy na zápasy Barcelony. Členem se může stát kdokoliv, kdo podporuje FC Barcelonu a zaplatí roční členský příspěvek 300 korun. Fanklub provozuje také webové stránky fcbarcelona.cz.Barcelonská kanonáda

Samotný zápas, kvůli kterému Jiří do Barcelony přijel, pak komentuje s nadšením. "Takovou atmosféru si v Čechách ani nedokážeme představit. V utkání proti Mallorce navíc dali domácí pět branek, takže jsem si katalánského fotbalového umění užil dosytosti," vypráví Jirka a připojuje jednu fotografii, kterou najdete také ve fotogalerii.(zkl)

Komentáře

Tolik chyb:
...Jirka z Prostějově...
...Barcelonský ostrov dvouocasého lva...
...Dvouocasý Lev... (není to místní název)
...dvě pokřtěné vlajky, a heslo... (čárka tam být nemá)
...Slovensé republiky...

Poslat nový komentář