Určice si z Kralic odvezly body a zanechaly tam pětku

Foto Lubomír Kaprál

Ve vloženém 15. kole krajského přeboru se v okresním derby střetly Určice s mužstvem Kralic. Obě mužstva potřebují body jako sůl.

V úvodní čtvrthodině si ani jedno z mužstev nevytvořilo gólovou příležitost. Pak začali úřadovat hráči Určic. V 15. minutě vystřelil Plajner a míč se od tyče odrazil do sítě kralické branky. Chvíli na to vedly Určice již o dva góly. Střela Trajera orazítkovala břevno a odražený míč dopravil z blízka za záda domácího gólmana Halouzka - 0:2. Ve 20. minutě mohli domácí snížit. Po rohovém kopu Škodovu střelu brankář Števula reflexivně vytěsnil na další roh. O chvíli později skončila Škodova hlavička po trestném kopu těsně mimo. V 38. minutě vyslal z levé strany Zacpal přesný centr před branku a Halouzka zvýšil vedení hostů již na - 0:3. Před změnou stran se ještě 2x neúspěšně pokoušel ohrozit branku domácích Cetkovský. První střela mířila do autu a lob z dálky nad brankářem skončil obdobně. Po změně stran v 54. minutě mohli domácí snížit, ale střela Kováče skončila na břevně. Vzápětí na druhé straně Halouzka přihrál Trajerovi, který vystřelil těsně mimo. V 65. minutě Zabloudil přihrál Trajerovi a Určice vedly již - 0:4. V 69. minutě se přece jen Kralicím podařilo snížit. Po trestném kopu překonal brankáře Števulu hlavou Škoda - 1:4. Poslední hřebíček do kralické rakve zatloukl v 78. minutě Zelina - 1:5. Za rozhodnutého stavu trenér hostů Kučera vystřídal klíčové hráče a dal šanci klukům z lavičky. Závěr utkání již příliš fotbalové krásy ani změnu stavu nepřinesl. Veledůležité body tak z kralického trávníku putovaly do Určic.