Kdo nebourá, nezrychluje! Horákovi dojeli i s karambolem šestí

Foto Futures Contproduct

Tým Futures Contproduct si připsal další úspěch, když ve Fulneku překonal vlastní výsledek, výborné osmé místo z Příbramského podniku, a dojel celkově šestý. I přes komplikace na trati je to od Ivana a Michala Horákových další podnik zajetý v TOP 10 posádkách z téměř šedesáti.

Čtvrtou zastávkou v sezóně 2022 rally podniků byl Rally Fulnek – Odry. Sobotní závod byl součástí rally-sprint série Mistrovství ČR. Rally Fulnek se představila komunitě motorsportových nadšenců a zapsala se na mapu českých podniků rally na podzim roku 2005, ale pod svým názvem, RALLYSPRINT FULNEK-ODRY 2022, se podnik uskutečnil teprve podruhé. Tým Futures Contproduct nebyl ve Fulneku nováčkem, Horákovi na moravském podniku již několikrát startovali. „Bylo to pro nás známější prostředí než na předchozích soutěžích v Čechách,“ říká řidič Michal. „Fulnek byl však velmi rychlý. Máme raději spíš technické tratě, ale v dnešní době jsme rádi za každou uspořádanou soutěž,“ dodává navigátor Ivan a pokračuje: „Po první sekci jsme se drželi na šesté příčce a plánovali se posunout o příčku výš, na kterou nám chybělo 7 vteřin, ale bohužel jsme ve snaze zrychlit na pátý RZ rozrazili retardér, poškodili vůz a byli penalizování třiceti vteřinami.“ Poškození bylo naštěstí jen povrchové a Horákovi se nenechali odradit od dokončení závodu. „Naštěstí to odnesly jen plechy a my mohli dál pokračovat a uhlídat si svoji 6. pozici,“ oddychl si Ivan. Poslední RZ se posádce podařily a tým dojel bez potíží do cíle. Přestože auto utrpělo škodu, týmu se podařil další významný výsledek, na který jsou členové týmu velice hrdí. „Kdo nebourá, nezrychluje!“ vtipkoval o karambolu navigátor Ivan po dokončení trati.

Manažer týmu a jednatel společnosti Futures Contproduct Milan Korčák chválil tým za sérii skvělých výsledků: „Třetí závod po sobě se klukům povedl. Nejen, že Michal a Ivan drží tempo mezi nejlepšími závodníky MČR, umisťují se stále výše a jsme si jistí, že ve Vyškově a dalších rally postoupí ještě o pár pozic nahoru.“

Další podnik startují Horákovi ve Vyškově. V jednání je ovšem i možná účast na Barum rally.

Pro první místo si ve Fulneku dojel Adam Březík a Ondřej Krajča ve Fábii R5 a s celkovým časem 34 minut a 51,4 vteřiny. Druhé místo obsadili Vojtěch Štajf a František Rajnoha s jejich Škodou Fábií Rally2 Evo a se ztrátou 34,1 vteřiny na první místo. Na třetím místě následovali Erik Cais s Petrem Těšínským ve Fordu Fiesta R5 MKII se ztrátou 34.2 vteřiny na první místo. Tým Futures Contproduct zajel Rally-Sprint v čase 37 minut a 19,4 vteřiny a celkovou ztrátou 2 minuty a 28 vteřin na první místo. (red)