Hanáci porazili v derby Mostkovice 0:4!

Foto Oldřich Lošťák

V 10. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS zavítali Hanáci na regionální derby do nedalekých Mostkovic. Velkým soupeřem všech hráčů byl silný vítr a „betonový“ trávník. Přesto to byli hosté, kteří se v 41. minutě ujali vedení, když trestný kop Typnera zaletěl i s pomocí větru ke vzdálenější tyči Zapletalovy branky - 0:1.

Ve druhém poločase hosté vyčkávali, co domácí tým vymyslí. Ti se dostávali pouze k pokutovému území. V 52. minutě nacentroval hostující Hladký do vápna, Typner obešel obránce a podél váhajícího gólmana střelou k tyči zvýšil na 0:2. Domácí se snažili o změnu skóre, ale Hanáci byli proti. V 75. minutě se probil po křídle hostující Gábor, jeho střelu gólman Zapletal vyrazil před Krupičku, který pohotově zvýšil na 0:3. Deset minut před koncem zápasu zahrozili Hanáci opět. Rychlonohý Gábor dal míč pod sebe Krupičkovi, jehož střelu obrana domácích zablokovala, ale odražený míč se dostal před Jiřího Nováka a ten nekompromisně uzavřel na 0:4.

V příštím kole nastoupí Hanáci doma v sobotu 9. října s Velkým Týncem a Mostkovice zajíždí na derby do Smržic.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Dnes to byl zase úplně jiný zápas než ten minulý v Moravském Berouně. Utkání ovlivňoval silný vítr a tvrdá hrací plocha, díky níž kvalita hry obou mužstev trpěla. V prvním poločase se nám podařilo dostat do vedení 1:0. V druhém jsme nechali domácí hrát a čekali na vhodnou příležitost zaútočit. To se nám dařilo a vstřelili jsme tři pěkné góly. Zaslouženě máme tři body. Děkuji všem klukům, kteří se tohoto utkání zúčastnili a domácím přeji hodně štěstí ve zbývajících zápasech této sezóny.“

TJ Sokol Mostkovice – Haná Prostějov 0:4 (0:1)

Branky: 41. a 52. Typner, 75. Krupička, 79. Jiří Novák

Rozhodčí: Salva – Protivánek, Jiří Horák

ŽK: Pavel Trnavský (H)

Diváků: 180

Sestavy:

S. Mostkovice: Zapletal – Kazda, Drábek, Milar, Kratina – Jančík, Štěpán Karafiát (65. Vánský), Jan Karafiát (42. Kubeš), Němeček (78. Běhal) - Šlambor (78. Hanák), Foret

Trenér: Radim Karafiát

Haná Prostějov: Marák – Jančiar (64. Strouhal), Macourek, Kumstát, Michal Trnavský – Hladký, Kaprál (27. Typner), Krupička (85. Zbožínek), Pavel Trnavský (46. Jiří Novák) – Gábor, Světlík

Trenér: Daniel Kolář