Hanáci měli štěstí v regionálním derby. Haná Prostějov – Sokol Mostkovice 2:1 (1:1)

Hanáci měli štěstí v regionálním derby. Haná Prostějov – Sokol Mostkovice  2:1 (1:1)
Foto Oldřich Lošťák
Další fotky:

Ve 24. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci v důsledku velkého lijáku v regionálním derby s Mostkovicemi až na „umělce“ v Olympijské ulici, protože „umělka“ Za drahou byla nezpůsobilá. Zápas byl tedy kvůli přesunu o několik minut opožděn.

První poločas byl v režii hostů, kteří dobývali branku domácích, ale na kluzkém povrchu neměly všechny přihrávky svého adresáta. Ve 20. minutě vyslali domácí první střelu na gólmana Jurného, ale Mazouchova dělovka těsně minula roh hostující branky. Z následného protiútoku střílel Jan Karafiát, ale Marák jeho střelu vyrazil. V 31. minutě šli hosté do vedení, když Jančík z vápna prostřelil obránce i s gólmanem - 0:1. V zápase se od kopaček jiskřilo, ale hodnocení hlavního arbitra bylo 5:1 na žluté karty. O dvě minuty později vyrazil gólman Jurný dálkovou střelu Krupičky na roh. V nadstaveném prvním poločase byl faulován v pokutovém území hostí Cibulec a nařízenou penaltu proměnil v pohodě Gábor – 1:1.

Ve druhém poločase převzali iniciativu domácí a v 52. minutě  šli do vedení. Mazouch poslal dlouhý centr na Kubu Nováka a ten míč ve vzduchu zpracoval a podél gólmana hostí otočil na 2:1! V samotném závěru zápasu měli hosté velkou příležitost na vyrovnání, ale nařízenou penaltu poslal Milar nad branku.

V příštím předposledním kole zajíždí Hanáci v neděli 12. 6. 2022 do Velkého Týnce. Přijeďte je povzbudit!

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Celkově zvláštní zápas. Hosté byli v prvním poločase o něco lepší a zaslouženě vedli. My srovnali ze sporně nařízené penalty. Ve druhé půli jsme zase byli o něco lepší my a zaslouženě se ujali vedení, a když hosté těsně před koncem opět sporně nařízenou penaltu neproměnili, bereme 3 body. Musím ale říct, že Mostkovice mají velice perspektivní mužstvo s několika mladými hráči a pokud jim toto mužstvo podaří udržet a vhodně doplnit, mohou hrát za krátkou dobu o špici minimálně této soutěže.“

Hodnocení zápasu hrající trenér Mostkovic Ondřeje Milar odmítl.

Branky: 45+1. Gábor (pen.), 52. Jakub Novák – 31. Jančík

Rozhodčí: Dosoudil – Protivánek, Franc

ŽK: Trnavský, Mazouch, Krupička, Typner,  Daniel Kolář - Kratina