Hanáci jedou opět na vítězné vlně. FK Šternberk „B“– Haná Prostějov 0:1 (0:1)

Hanáci jedou opět na vítězné vlně. FK Šternberk „B“– Haná  Prostějov   0:1 (0:1)

Ve 22. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti  „rezervy“ Šternberka. V 6. minutě podnikli domácí rychlý útok, ale gólman Marák skokem pod nohy Dittrichovu šanci zneškodnil. Z následujícího brejku, kde přihrál Typner Gáborovi, rychlonohý útočník hostí střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1!

První půlhodina zápasu byla z obou stran útočná, ale vyložené šance nepřicházely. V 31. minutě unikl s míčem hostující Typner, ale jeho střelu vyrazil Malina na roh. Ještě ve 44. minutě přihrál Cibulec Gáborovi, ale ten těsně minul domácí branku. Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v tvrdé agresívní hře za stále se stupňujícího deště. V 75. minutě přihrál Typner Gáborovi, avšak jeho sólo Malina zneškodnil. Stejný hráč o dvě minuty později napálil svou střelu po sóle do brankáře Maliny V 82. minutě nahrál pro změnu Gábor Typnerovi, ale jeho střela šla těsně vedle. V 84. minutě Gábor opět zblízka minul domácí branku. A tak o výsledku zápasu rozhodla Gáborova branka v 7. minutě.

Hodnocení trenéra Hané Prostějov Daniela Koláře: „Dnes jsme podali výborný kolektivní výkon. Skvěle nám vyšla taktika, kdy jsme poctivě bránili v hlubokém obranném bloku a vyráželi k nebezpečným protiútokům. V zápase jsme si vypracovali nějakých šest gólových příležitostí oproti možná jedné soupeře a zaslouženě zvítězili. Děkuji a gratuluji všem klukům, kteří se na této výhře podíleli.“

Branky: 7. Gábor

Rozhodčí: Horák – Kolařík, Pavlíček

ŽK: Tvarbožek – Kadlec, Krupička

Diváků: 54

Sestavy: FK Šternberk „B":   Malina – Pavela, Smrček, Teichmann, Kadlík (61. Kučera) – Hlaváč (46. Vyhnánek), Korený, Tvarbožek (80. Odstrčil), Dittrich – Radimský (61. Dunka), Mudrák       Trenér: Martin Šíp

Haná Prostějov:  Marák – Jančiar (89. Tesař – 91. Daniel Kolář), Kadlec, Čermák, Světlík – Hladký, Krupička, Martin Kolář, Cibulec – Gábor, Typner      Hrající trenér : Daniel Kolář. (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)