Šternberk

Hanáci jedou opět na vítězné vlně. FK Šternberk „B“– Haná Prostějov 0:1 (0:1)

Ve 22. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti  „rezervy“ Šternberka. V 6. minutě podnikli domácí rychlý útok, ale gólman Marák skokem pod nohy Dittrichovu šanci zneškodnil. Z následujícího brejku, kde přihrál Typner Gáborovi, rychlonohý útočník hostí střelou podél brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1!

První půlhodina zápasu byla z obou stran útočná, ale vyložené šance nepřicházely. V 31. minutě unikl s míčem hostující Typner, ale jeho střelu vyrazil Malina na roh. Ještě ve 44. minutě přihrál Cibulec Gáborovi, ale ten těsně minul domácí branku. Ve druhém poločase oba týmy pokračovaly v tvrdé agresívní hře za stále se stupňujícího deště. V 75. minutě přihrál Typner Gáborovi, avšak jeho sólo Malina zneškodnil. Stejný hráč o dvě minuty později napálil svou střelu po sóle do brankáře Maliny V 82.

Tip na neděli. Historický den na hradě Šternberk

ilustrační foto Hrad Šternberk

Prázdniny zahájí hrad Šternberk ve velkém stylu historickým dnem, a to už tuto neděli v době od 10 do 16 hodin.

V prostorách hradního parku postaví své ležení soubor historického šermu NonSancti z Olomouce. Součástí ležení budou historické stany a samozřejmě i kolbiště. Návštěvníci se mohou těšit na celkem 4 vstupy, během kterých uvidí šermířské souboje na ostří meče. Výstupy se uskuteční v časech 10.15, 12:15, 14:15 a 15:15. Mimo rytířských soubojů se mohou návštěvníci těšit na historické soutěže a hry pro děti i dospělé, do kterých se mohou zapojit v průběhu celého dne.

OBRAZEM: Míša na Šternberku v obklopení dětí

Včera jsme zvali rodiče s dětmi na program, který připravil státní hrad Šternberk. Navštívila jej s programem pro děti jejich kamarádka Míša Růžičková.

Fotografie nám zaslala z návštěvy naše čtenářka Petra, kterou pozvánka na Prostějovských novinkách oslovila a s rodinou na Šternberk vyrazila: "Pro děti byl připravený skvělý program nejen s Míšou, ale také malování na obličej, různé tetovačky, razítkování. Počasí se vydařilo, a ač spadlo pár kapek, šlo naštěstí jen o drobnou přeháňku. Příští rok se bude akce opakovat, Míša na podzim vydává nové cd+dvd", napsala Petra k zaslaným fotografiím. (red)