Hráči Slatinic uštědřili Hanákům pořádnou lekci. SK Slatinice – Haná Prostějov 8:1 (4:0)

Hráči Slatinic uštědřili Hanákům pořádnou lekci. SK Slatinice – Haná Prostějov 8:1 (4:0)
Foto Oldřich Lošťák
Další fotky: 
Hráči Slatinic uštědřili Hanákům pořádnou lekci. SK Slatinice – Haná Prostějov 8:1 (4:0)

V 8. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti lídra SK Slatinice. Domácí od začátku přehrávali silně kombinovaný tým hostí a v 17. minutě po odpískané penaltě šli Kostorkem do vedení – 1:0.

Ve 26. minutě podnikli domácí jeden ze svých nespočetných brejků a Garzina zvýšil na 2:0. O šest minut později domácí přečíslili Hanáky a Kurfürst lobem zvýšil na 3:0. Do konce poločasu to byl opět Kostorek, který nádhernou střelou vymetl šibenici Marákovy branky – 4 : 0! V druhém poločase se Hanáci snažili, ale jejich střely nenacházely adresáta. V 68. minutě opět po brejku lobem přes gólmana Kostorek navýšil na hrozivých 5:0. Na Hanáky se konečně usmálo trochu štěstí a v 77. minutě snížili na 5:1. Jančiar poslal pas na Hladkého, který z křídla zacentroval do vápna Slatinic a Jakub Novák nadvakrát překonal brankáře Kubíčka. Mezi 86. a 89. minutou využili domácí „výpadek“ hostí a Valsa, Jan Ryšavý a Garzina upravili skóre na krutých  8:1.  A  to ještě gólman Hané Honza Marák zneškodnil nejméně 5 tutovek hráčů Slatinic.

V příštím kole přivítají Hanáci v neděli 2. 10. v 15 hodin „rezervu“ Šternberka.

Hodnocení zápasu trenérem Hané PV Danielem Kolářem: „Dnes byl náš soupeř jasně lepší než my a zaslouženě vysoko zvítězil.“

Branky: 17., 38. a 68. Kostorek, 26. a 89. Garzina, 32. Kurfürst, 86. Valsa, 87. Jan Ryšavý – 77. Jakub Novák

Rozhodčí: Stloukal – Kundrát, Jašek

Hráno bez žlutých karet. Diváků: 105

Sestavy:

SK Slatinice: Kubíček – Svozil, Krajčovič (82. Vacek), Kurfürst, Kryl (61. Doležel) – Garzina, Škobrtal, Vychodil, Martin Ryšavý – Kostorek (82. Jan Ryšavý), Tichý (61.Valsa)

Trenér: Přemysl Bilík

Haná Prostějov: Marák – Hladký, Trnavský, Martin Kolář (71. Jančiar), Ondráček (86. Tesař) – Valach (46. Světlík), Typner, Krupička, Jakub Novák – Dospiva, Skokan (36. Husařík)

Trenér: Daniel Kolář

(Text a foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)

Poslat nový komentář