Hasič roku: Uspěl psychologický tým, velitel z Olomouce i sportovec z Přerova

Hasič roku: Uspěl psychologický tým, velitel z Olomouce i sportovec z Přerova
ilustrační foto

Profesní anketa Hasič roku 2021 byla letos pro Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje velice úspěšná. Naši příslušníci proměnili nominace hned ve dvou kategoriích. Úspěch zaznamenali také při vyhlašování ocenění Sportovní kolektiv Ministerstva vnitra za rok 2021.

Slavnostní vyhlášení se konalo ve čtvrtek 2. června v Betlémské kapli v Praze. Sedmnáctičlenná odborná porota vybírala celkem z 56 nominací.

První místo v kategorii Kolektiv roku 2021 získal tým psychologů, který pomáhal při ničivém tornádu v červnu loňského roku na jižní Moravě. Jeho součástí byli dva příslušníci HZS Olomouckého kraje, a to konkrétně psycholog David Dohnal a asistent psychologa Stanislav Šmahlík.

V kategorii Velitel/ Vedoucí roku 2021 získal 3. místo Pavel Thin, velitel čety stanice Olomouc. Poslední tři roky vede tým hasičů, který se věnuje vývoji a konstrukci transportních vozíků a sady pro manipulaci s vozidly.

Součástí slavnostního večera bylo také vyhlášení ocenění Sportovní kolektiv roku 2021 a stali se jím mistři Evropy v TFA. Členem reprezentace je Martin Plšek ze stanice Přerov, který se dlouhodobě na světové úrovni věnuje právě disciplínám TFA a pravidelně reprezentuje HZS ČR i HZS Olomouckého kraje v tuzemsku i v zahraničí.

Hasič roku je profesní anketa, kterou vyhlašují společně ministr vnitra a generální ředitel HZS ČR již od roku 2009. (Zdroj HS Olk)

Poslat nový komentář