Požár rodinného domu. Škoda dva miliony!

Požár rodinného domu. Škoda dva miliony!
ilustrační foto HZS Ol. kraje

 

Dnes odpoledne, téměř v půl třetí, byl oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rodinného domu v Kojetíně na náměstí Svobody. 

"Na místo vyjeli profesionální hasiči z Kojetína a dobrovolní hasiči z Kojetína a Němčic nad Hanou. V době příjezdu prvních jednotek k místu události bylo vidět hustý černý dým, který se valil pod střechou rodinného domu. Hasiči proto ihned začali s plameny bojovat. Požár vznikl v krajním pokoji v II. nadzemním podlaží a odtud se rozšířil na část střechy a stropních konstrukcí, které zasáhl asi z jedné třetiny. Hustý dým však zakouřil téměř celý dům", popsala událost Vladimíra Hacsiková z HZS Olomuckého kraje.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 15:43 hodin, zlikvidovat se je hasičům podařilo v 17:23 hodin. Jednotky v průběhu likvidačních prací dohašovaly ohniska, rozebíraly střešní a stropní konstrukce, termokamerou kontrolovaly skrytá ohniska. Po závěrečném průzkumu bylo požářiště předáno majiteli.

"Výše škody byla předběžně stanovena na 2 miliony korun, příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru nebyl nikdo zraněn", dodala Hacsiková. (red)

Poslat nový komentář