Eva Suchánková jako Marie Terezie

Eva Suchánková jako Marie Terezie

Agilní dáma prostějovského kulturního a společenského života Eva Suchánková připravuje s kolegyní Jarmilou Hlaváčovou na listopad zajímavé představení s názvem Muži kolem Marie Terezie. Uskuteční se ve středu 16. listopadu v podkrovním sále Městské knihovny v 17.00 hodin.
Eva Suchánková, nositelka Ceny města Prostějova za rok 2005, je i ve svých šestasedmdesáti letech stále jedním z hnacích motorů kultury v Prostějově. V roce 1990 založila Divadelní spolek Historia, kterým prošly desítky amatérských, ale i později profesionálních herců. Historia oživuje dobové scény a život šlechty, svoji činnost zahájila na slavkovském zámku, spousta Prostějovanů má v paměti veleúspěšné Dny na panském sídle na zámku v Čechách pod Kosířem. Každoročně oživovala zlatou dobu měšťanstva Prostějova na akcích Oživlý národní dům, členové spolku Historia a Kloboukového klubu, jehož je Eva Suchánková také spoluzakladatelkou vůdčí osobností, vystupují v rámci Wolkerova Prostějova, při Prostějovských hanáckých slavnostech, na oblíbených Dámských jízdách, vernisážích a přehlídkách.
Po velmi úspěšném představení o životě Emmy Destinové seznámí divadelnice a členky spolku Historia Eva Suchánková a Jarmila Hlaváčová zájemce se svým pohledem na životní osudy Marie Terezie. Beseda bude spojena s přehlídkou historických kostýmů a promítáním.
(red)

Poslat nový komentář