Trpký začátek v Havířově

Jestřábům první zápas v semifinále play-off proti lírovi základní části přiliš nevyšel. Byť v Havířově v úvodu zápasu vedli, hráči AZetu dokázali skóre vzápětí obrátit a vyhrát vysokým rozdílem 6:2.

Jestřábi vstoupili do utkání gólem již v 4. minutě. Dubovi nabil zpoza branky Stejskal a pro prvně jmenovaného nebyl problém dopravit puk do odkryté klece. Bohužel vzápětí zastavil Paška slibnou akci hostů pouze za cenu faulu a přesilovou hru sehráli hosté velmi dobře. Daneček dobře přihrál Klimšovi a ten bez problému poslal puk k tyči, kde na něj Sedlář nedosáhl. Skóre obrátil o chvilku později Jiří Krisla, kterého našla přihrávka Potočného zpoza branky. Další gól vstřelili hráči AZetu o dvě minuty později. Signalizované vyloučení hostů využil Daniel Kraft, který další přesnou střelou překonal prostějovského gólmana. Do konce třetiny drtivý tlak domácích polevil, ale ani to nepomohlo Jestřábům první třetinu zdramatizovat.

Blízko čtvrté branky byl hned v úvodu druhé třetiny Maruna, kterého si obrana Jestřábů nepohlídala a on málem dopravil odražený puk do Sedlářovi branky. V polovině utkání přece jenom hráči LHK náskok domácích snížili. Adam Mikšovský po souhře s Čuříkem a Osinou dokázal prostřelit Danečka. Vzápětí ale Duba fauloval a hosté přesilovou hru opět využili. Kombinační akci zakončil přesnou tečí před brankou Michal Sztefek.

Veškeré naděje hostů se zápasem něco udělat pohřbil dalším gólem Michal Sztefek, který předvedl pohlednou individuální akci a následně přesně zakončil. Hráči AZetu byli neustále při chuti a prostějovská obrana jejich tlaku nedokázal zabránit. Pár minut před koncem zápasu přidal další gól Havířova Karel Vydra, jehož střelu Sedlář neudržel a propadla mu do branky. AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 6:2.

AZ Havířov: L. Daneček (Vrba ) - Krisl, Vydra, Balčík, Zientek L., Zientek M., Prokop, Rimmel, Jonáš - Lhotský, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Brezani, Sztefek, J. Daneček, Říčka, Kraft, Stránský, Pavlas.

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes - Stejskal, Duba, Meidl, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek, Mikšovský, Ševčík, Stráněl.