Očekávám, že první liga bude rychlá a kvalitní soutěž, říká Patrik Kuchta

Očekávám, že první liga bude rychlá a kvalitní soutěž, říká Patrik Kuchta
Foto Lubomír Tesař, LHK Jestřábi

 

Po zápase s Pardubicemi se do hodnocení nejen utkání pustil nový hráč v kádru Jestřábů Patrik Kuchta, který před sezónou přišel z americké soutěže GMHL.

Jak byste zhodnotil zápas? Hlavním problém zápasu bylo to, že jsme nevyužili šance, soupeř nebyl bruslivější, ale přehrával nás rychlejší a přesnější přihrávkou, a jak říkám, oni byli schopní proměnit čtyři šance ze čtyř a my jen jednu z deseti. Nastupovali jsme do třetí třetiny za stavu 0:2, takže pořád byla naděje to otočit, ale gól na 0:3 po našich nevyužitých šancích jako by nám vzal vítr z plachet.

Jak zatím hodnotíte dosavadní průběh přípravy jak na suchu, tak na ledě? Z letní přípravy jsem absolvoval pouze čtyři týdny a příprava byla taková, jakou jsem očekával, kvalitní, tvrdá a kreativní. Do nástupu k Jestřábům jsem se připravoval pod vedením jiného profesionálního trenéra, pana Zavadila, letní přípravu jsem zvládal a příprava na ledě je zaměřena hlavně na systémovou hru než na fyzickou kondici, což je přínosem, protože fyzickou kondici jsme nabrali v letní přípravě a snad z ní budeme těžit až do konce sezóny.

Jak se Vám zatím jeví tým, co se týče party v kabině? Kluci jak v kabině, tak mimo ní jsou přátelští a nikdy není nuda, sedím mezi starými pardály Vosátkem a Dubou, takže stále slyším klasické oldschool fórky (smích), jsem rád, že mě kluci mezi sebe přijali.

Zvládl byste srovnat zámořskou GMHL, kde jste dvě sezóny hrál, s českými soutěžemi? GMHL byla úplně jiná liga, ne horší, ne lepší, než česká juniorská extraliga, jiná v tom smyslu, že se hraje úplně jiný systém hry a je to na menším kluzišti, hra je jednodušší, tvrdší a méně kombinovaná, takže mi nějakou chvíli bude trvat, než si navyknu zpět na zdejší styl hry, přece jenom dva roky, jsou dva roky.

Jaká máte očekávání do první ligy?

Po zkušenosti z několika přípravných utkání proti prvoligovým celkům očekávám, že to bude velice rychlá a kvalitní soutěž, ve které může překvapit jakýkoli celek, protože každá chyba a každé vyloučení rozhoduje. Bude to o morálce, vůli a disciplíně. Těším se na soupeře, jako je Kladno nebo Chomutov, samozrejmě, a taky Benátky nad Jizerou, znám tam spoustu kluků z libercké juniorky a navíc je tam hráč, který se mnou hrál v Kanadě.

Děkuji za rozhovor.

Radim Nemela, student SOŠPO Prostějov

Poslat nový komentář