Jestřábi doma zklamali

ilustrační foto
Další fotky:

Jestřábům se v dnešním domácím zápase proti Novému Jičínu nepovedlo vyhrát. Domácí utkání ovládali, jediné co jim k úspěchu chybělo bylo zakončení. Pak hosté vstřelili dvě náhodné branky a bylo vymalováno. Jestřábi sice 12 minut před koncem snížili, pak ale hosté smetli jakékoliv šance Prostějova, když Daniel Brynecký z otočky zvýšil na konečných 1:3. Kromě hokeje samotného dnešní utkání vypadalo obravdu stylově. O přestávce na led vjeli auta a nové reflektory dávali dojem prvoligového utkání.

První třetina začala velmi opatrně. Oby týmy se nejdříve oťukávali. Pro domácí bylo těžké dostávat se do útočného pásma, jelikož Nový Jičín usilovně bránil. V první třetině se Prostějov nedostal do žádné vyložené šance, a proto střílel z všelijakých pozic. To na straně hostů pár pohledných akcí bylo. Střela Gaubera se dokonce pohybovala po brankové čáře. Naštěstí Musil zasáhnul a první třetina skončila nerozhodně 0:0.

Druhé dějství nepřineslo ve stylu zápasu žádnou změnu: hosté se bránili a domácí se marně snažili skórovat. Krásnou šanci měl Zachar, ale jeho bekhendová střela šla těsně vedle tyčky. Nový Jičín otevřel skóre jako první. Po Guldově střele neudržel Musil puk a tan se dostal až na hůl Tomáška, který zakončil do prázdné branky. Jestřábi inkasování nabudilo a do obrovské šance se dostal David Šebek a po něm Peštulka. Ani jeden z prostějovských střelců však nepropasíroval puk za záda Chvostka.

Třetí třetina byla gólově nejzajímavější. Na úvod se radovali hosté po dorážce Martina Stěpjaka. Jestřábům se po inkasování příliš nedařilo. Snížit dokázal až Ševčík, který si položil Chvostka, pak objel branku a zakončil do odkryté klece. Definitivně domácí srazil na kolena Daniel Brynecký. Z otočky dorazil puk do prázdno brány a zvýšil na definitivních 1:3. LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín 1:3.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Musil - Kumstát, Doseděl, Halouska, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Tomiga, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, Šebek D., Stráněl, Zachar.

HC Nový Jičín: Chvostek - Andrýsek, Toman, Pelikán, Brynecký, Skaloš, Horák, Tomášek, Hruška, Martinčík, Macháček, Gebauer, Štěpják, Slavík, Zedník, Gulda, Chvostek, Uhlár.