Dva úrazy pod Dlouhými stráněmi, hlásí Horská služba Jeseník

Dva úrazy pod Dlouhými stráněmi, hlásí Horská služba Jeseník
Foto HS Jeseník

Na stejném místě pod nádrží Dlouhé stráně došlo ke dvěma úrazům cyklisty a jezdkyně na koloběžce, v obou případě zamířil do hor i vrtulník leteckých záchranářů.

K první nehodě došlo v pondělí v pozdních odpoledních hodinách. Horskou službu na místo vyslal dispečink linky 155 Olomouckého kraje. „Pán sjížděl ze Strání na elektrokole, spadl a přivodil si otevřenou zlomeninu paže. Byli jsme u něj během několika minut a ihned začali s ošetřením. Mezitím dorazil vrtulník, dosedl u dolní nádrže a my jsme k nám dopravili lékaře. Ten pánovi podal tišící prostředky,“ uvedl k výjezdu Roman Fišnar, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Pacient byl poté posádkou vrtulníku transportován na traumacentrum v Olomouci, a tam také zamířila paní, která se zranila včera na stejném místě. „I ona sjížděla z Dlouhých strání, jela na koloběžce a pád byl zřejmě dost prudký. Podle informací olomouckého dispečinku upadla do bezvědomí. S námi pak už komunikovala, ale měli jsme podezření na závažné vnitřní poranění hlavy,“ doplnil Jan Macek, další zasahující člen HS Jeseníky s tím, že její přilba byla po nárazu rozbitá.

Krásné letní počasí vábí denně do Jeseníků velké množství cyklistů, koloběžkářů i turistů. „V současných vedrech je například při nedostatku tekutin nebo při vysílení možné, že i během relativně bezpečného sjezdu se může zamotat hlava a dojde k nebezpečnému pádu. Na místě je tedy opatrnost i na klidných úsecích a dodržování všech zásad bezpečného pohybu na horském kole či koloběžce,“ upozornil návštěvníky pohoří Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky. (red)

Poslat nový komentář