Prodávala howerboard za 3 tisíce. Přišla o 50 tisíc

Prodávala howerboard za 3 tisíce. Přišla o 50 tisíc
ilustrační foto pixabay.com

Dvaačtyřicetiletou ženu, která na internetu prodávala howerboard, připravil podvodník o 50 tisíc korun. Pachatel projevil o zboží zájem a poslal ženě e-mail s podvrženým odkazem na přepravní službu. Žena klikla na link, čímž se dostala na podvodný web přepravce.

Dále postupovala podle zobrazených pokynů a přes podvržené stránky se přihlásila do internetového bankovnictví. Slíbených peněz se ale nedočkala. Po opětovném přihlášení do internetového bankovnictví zjistila, že jí neznámý pachatel z účtu odčerpal desítky tisíc korun. Pachateli hrozí za podvod a další dva trestné činy trest odnětí svobody na tři léta až osm let.

„Opětovně lidem připomínáme, aby byli opatrní při prodeji zboží na internetu. Nikdy se nepřihlašujte do internetového bankovnictví přes zaslané odkazy od neznámých osob. Zpravidla budete přesměrováni na falešné stránky, které z Vás vylákají přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví nebo platební kartě. Podvodník Vás potom připraví o naspořené peníze," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Poslat nový komentář