Komerční banka varuje. Pozor na investice do kryptoměn a odkazy pro přijetí platby

Komerční banka varuje. Pozor na investice do kryptoměn a odkazy pro přijetí platby
ilustrační foto pixabay.com

Komerční banka upozorňuje na nové aktuální hrozby, se kterými se můžete potkat. V poslední době se setkává se dvěma typy podvodného jednání, které stále nabírají na síle.

Prvním typem jsou stále podvodné investice do kryptoměn, kdy klienti reagují na „výhodnou“ nabídku investic na internetu a jsou kontaktováni útočníkem, kterému pod záminkou pomoci se správou investice dovolí nainstalovat aplikaci pro vzdálenou správu (nejčastěji Anydesk). Pod různými legendami pak útočníkovi prozradí přihlašovací údaje do bankovnictví či informace o platební kartě a potvrzují ve svém KB Klíči zadávané transakce s vidinou toho, že investují na svůj účet. Tyto prostředky ovšem směřují na účty útočníků či jimi zneužité prostředníky!

Druhým typem jsou pak podvodné aktivity na inzertních portálech, kdy jste kontaktováni domnělým zájemcem o Vaše zboží, který Vám zašle phishingový odkaz pro „přijetí platby“. Může se tvářit jako odkaz z kurýrní či poštovní služby. Zde opět vyplníte své údaje a následně po vás chce potvrzení „příchozí“ platby ve Vašem KB Klíči. Ve skutečnosti však v nepozornosti můžete opět útočníkovi potvrdit přihlášení do bankovnictví či spárování mobilního bankovnictví s jeho telefonem.

„Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při reakcích na podobné typy výzev a důsledně dodržujte Bezpečnostní desatero. Zároveň obecně věnujte pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB Klíči,“ varuje banka. (red)

 

Poslat nový komentář