Metro 70 otevírá brány a zahajuje letní kino. Bude promítat na třech různých místech v Prostějově!

Metro 70 otevírá brány a zahajuje letní kino. Bude promítat na třech různých místech v Prostějově!
ilustrační foto kino Metro 70
Další fotky: 
Metro 70 otevírá brány a zahajuje letní kino. Bude promítat na třech různých místech v Prostějově!

Po koronavirové odmlce se Kino Metro 70 konečně opět otevírá divákům, a to ve stejném režimu jako před uzavřením. Stane se tak v pondělí 31. května.

Program bude sestávat z novinek i několika titulů, kterým pandemie přetrhla slibnou cestu českými kiny. Vnitřní prostory kulturních stánků podléhají zatím určitým omezujícím opatřením, a proto letos prostějovské Metro 70 klade velký důraz na letní scény, které mají zpočátku o něco volnější režim. Program letního kina se tak rozšiřuje: nejen co do počtu projekcí, ale i lokalit - filmy se budou promítat na třech místech Prostějova. Návštěvníci se mohou těšit jak na již téměř tradiční letní filmovou scénu na nádvoří zámku, tak nově na promítání na velodromu a u hvězdárny v Kolářových sadech.

„Především nová scéna na velodromu nám dělá obrovskou radost. Letos je to totiž poprvé, co máme díky instalaci nové technologie v sále v záloze velký kinoprojektor, na kterém můžeme i venku promítat ty nejnovější premiéry,“ vysvětluje ředitelka kina Barbora Kucsa Prágerová. Nový prostor se podařilo najít ve spolupráci s městem a náměstkyně pro kulturu Milada Sokolová neskrývá radost nad společným dílem: „Jsem ráda, že stejně jako loni pokračujeme v promítání na nádvoří zámku a navíc hledáme novinky, mezi jinými například promítání premiér na velodromu,“ popisuje.

S ohledem na vládní opatření otevírá také nově zrekonstruovaná kavárna v kině, avšak zatím pouze svou zahrádku. Letos je zahrádka před kinem dvakrát větší, navíc doplněná o  slunečníky. „Nová kinokavárna, na kterou jsme moc pyšní, byla zatím otevřená jen o loňských prázdninách, ale i za tak krátkou dobu si k nám našlo cestu spoustu návštěvníků. Strategická poloha v centru města, kvalitní produkty a výhled do parku jsou naše největší devíza,“ popisuje Kucsa Prágerová. "Myslím, že se nám hezky daří budovat kolem kina komunitu diváků a doufáme, že si k nám budou stále více nacházet cestu nejen k venkovnímu posezení, ale například i na festivalové filmy,“ dodává.

Je to právě prostor zahrádky před kinem Metro 70, kde se v pátek 4. června odehraje oficiální zahájení letního kina. Nedočkaví diváci si mohou - v náležitých rozestupech – zkrátit čekání na večerní film třeba u čepovaného piva. „První novinka, kterou prostějovští v letním kině uvidí, je film Chlast. Oscarový film plný humoru a bujarého veselí si diváci v letním kině nemůžou nechat ujít!“ láká diváky ředitelka kina. V dalším červnovém programu bude na  výběr z českých komedií jako Vlastníci, 3Bobule a další, stejně jako z nových zahraničních  filmů a filmové klasiky. Celý program je zveřejněný na webových stránkách, kde si také mohou diváci koupit lístky v předprodeji.

Letní kino bude po celé prázdniny probíhat vždy v pátek a v sobotu, v červnu pouze na zámku a 17. července se přidá scéna na velodromu. Ojedinělé promítání se bude konat 24. července, protože se odehraje doslova v těsné blízkosti hvězd: místem projekce se stane park u prostějovské Hvězdárny, se kterou kino oslaví její 60. výročí.

Všechna promítání jsou součástí Prostějovského kulturního léta. Veškerý program proběhne za dodržení vládních opatření v souvislosti s covidovou pandemií.

Více info o programu naleznete na www.metro70.cz nebo na sociálních sítích: Facebook a Instragram. (red)

Poslat nový komentář