Příběhy klokánkových dětí. Babička prohlásila, že je blázen a strčila Bohdana do psychiatrické léčebny

Příběhy klokánkových dětí. Babička prohlásila, že je blázen a strčila Bohdana do psychiatrické léčebny
Ilustrační foto pixabay.com

Bohdan se do Klokánku dostal poté, co strávil půl roku v psychiatrické léčebně. Babička o něm prohlásila, že je to blázen. On sám se bál, že bude muset zase užívat spousty léků, a neustále se ujišťoval, že v Klokánku ho nic takového nečeká. Za svůj život si totiž prošel už mnohým a chtěl, aby mu konečně bylo lépe.

Nějaký čas žil Bohdan s matkou. Ta se ale nedokázala postarat ani sama o sebe. „Zůstával prý doma často celé dny sám. Neměl co k jídlu a byla mu zima, a tak se nakonec uchýlil k tomu, že spal v suterénu a zahřívala ho sousedčina kočka,“ popisuje Klokánek. V této situaci ho také sousedka našla, když hledala svou kočku. Zavolala na policii a Bohdan putoval z matčiny péče k babičce. Ani tam se ale neměl lépe.

Babička se o chlapce nedokázala postarat. Dělila se s ním raději o prášky na spaní, po kterých byl klid. Jenomže chlapec se tak stal brzy na lécích závislým. Až pobyt v psychiatrické léčebně vnesl do všeho jasno. Bohdan musel projít odvykací léčbou a po ní nastoupil do Klokánku. „Babička to s ním prý myslela dobře. Nikdy za ním ale nezašla, dokonce ani nezavolala,“ říká Bohdanova Klokánčí teta.

Když nadešla doba, kdy zákonná lhůta pro pobyt v Klokánku končí, měl pokračovat Bohdan do dětského domova. Jenomže ráno našly tety pod jeho polštářem papírek se vzkazem, který jasně říkal, že Bohdan utekl. „Psal nám, že nás má rád a líbí se mu u nás, ale do dětského domova že nechce. Museli jsme kontaktovat policii, vypráví Klokánek.

Bohdana nakonec našli po týdnu na nádraží mezi bezdomovci, kteří se ho ujali. Poskytli mu dostatek prostoru ke spánku v teple i jídla. Zdálo by se, že je dvanáctiletý chlapec s nimi šťastný.

Naštěstí Bohdan v dětském domově i přes svou počáteční nelibost nakonec pochopil, že se zde bude mít dobře. Po dvou letech si ho vzal do péče tamní vychovatel. (red) 

Poslat nový komentář