Příběhy klokánkových dětí. Devítiletou Andrejku nechala matka samotnou. V zimě a pod mostem

Příběhy klokánkových dětí. Devítiletou Andrejku nechala matka samotnou. V zimě a pod mostem
ilustrační foto pixabay.com

Devítiletá holčička neměla v životě na rodiče příliš štěstí. Narodila se jako nechtěné dítě a její matka ji hned dala k adopci. Brzy se naštěstí našla žena, která se rozhodla se o ni postarat. Jenže se ukázalo, že Andrejčina adoptivní matka byla zcela závislá na svém příteli. Ten se s ní po čase rozešel, a ona tak ztratila bydlení i finanční zázemí. A tak skončila dívenka poprvé v Klokánku.

Andrejka se v Klokánku projevila jako velmi nadané a talentované děvče. Kamarádila s ostatními, skvěle kreslila a zpívala. Tety z ní měly radost a nemohly si ji vynachválit. „Její maminka ji často navštěvovala. Vždy jí vyprávěla hlavně o tom, jak se má špatně. Po setkáních s ní byla holčička vždy rozesmutnělá. Přesto si nakonec našla matka partnera, který ji zajistil bydlení, a mohla si tak vzít Andrejku zpět do péče.“

Rodina po návratu Andrejky do rodiny zůstala pod dohledem sociální pracovnice. Právě ta o nějaký čas později objevila holčičku ve stanu pod mostem. Její matka se s přítelem rozešla a neměly kam jít.

„Andrejka se svěřila, že šla maminka na poštu, ale že už se několik dní nevrátila. Proto zůstala devítiletá dívka v zimě pod stanem sama. A tak putovala Andrejka znovu do Klokánku, kde už to velmi dobře znala,“ říkají tety.

Andrejku si nakonec po čase vzala do péče rodina, která již doma měla další čtyři dcery. Holčička do společnosti skvěle zapadla. Dnes je z ní už dospělá slečna, ale tety stále vzpomínají na to, jakou milou holčičku tehdy přijímaly. Jsou rády, že se jim společnými silami s novou rodinou podařilo z Andrejky vychovat skvělou ženu. (red)

Poslat nový komentář